PaskudoFonia 55. - Ponad Chmurami

PaskudoFonia 55. - Ponad Chmurami

PaskudoFonia 55. - Ponad Chmurami

Opublikowane: 13.03.2023 / Sekcja: Koncert 

Czas wydarzenia: 23.04.2023 19:00:00 - 23.04.2023 21:00:00

Miejsce wydarzenia: Siedziba Fundacji PaskudoFonia, Gliwice ul. Bednarska 8 (w podwórku)

Organizator: Fundacja PaskudoFonia 

Gdy w jednym miejscu spotyka się dwoje ludzi, którzy w świecie pełnym dosadności i bezwzględnej dosłowności chcą mówić o miłości, jest duża szansa, że ich ścieżki splotą się ze sobą na dłużej. Jeśli jeszcze los sprawi, że jedno z nich będzie utalentowanym gitarzystą, a drugie swoim głosem jest w stanie wysyłać w świat dźwięki przyciągające uwagę każdego słuchacza, to jest pewne, że rodzi się coś wielkiego. Do takich właśnie narodzin nowego zjawiska na polskiej scenie muzycznej łagodności doszło w 2013 roku, kiedy poetyckie słowa śpiewane przez Katarzynę znalazły oparcie w akompaniamencie Nikodema. Z miłości do pięknego słowa i delikatnych brzmień powstał duet o wiele sugerującej nazwie „Ponad Chmurami”. Tak też poczują się Państwo podczas koncertów zespołu. Muzyczne aranżacje przygotowane przez Katarzynę i
Nikodema Jacuków do wierszy znakomitych poetek i poetów przeniosą Państwa w przestrzeń krainy łagodności i zakotwiczą na półtorej godziny w świecie nostalgii i wzruszeń.
Ponad Chmurami na swoich koncertach, oraz wydanych dotychczas płytach,
poświęca uwagę słowom Marii Konopnickiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Wiesławy Kwinto-Koczan, Hanny Woś-Dewińskiej oraz Krzysztofa Cezarego Buszmana.
Dodatkowy wymiar całości dała współpraca z wiolonczelistą Adamem Garneckim, którego wkład muzyczny we współautorskie kompozycje zespołu będą Państwo mogli usłyszeć podczas niniejszego koncertu.
Zespół Ponad Chmurami ma na swoim koncie szereg koncertów zagranych w
różnych składach, udział w festiwalach i konkursach, na których był wielokrotnie
nagradzany - m.in. pierwsze miejsce i nagroda publiczności na Festiwalu Danielka 2022.
Niezwykle cenne doświadczenie sceniczne, docenienie przez krytyków, a przede wszystkim przez coraz szersze grono publiczności sprawia, że koncerty Ponad Chmurami cieszą się rosnącą popularnością.
Zespół podczas koncertu zaprezentuje repertuar znajdujący się zarówno na wydanych dotychczas płytach, jak i zupełnie nowe utwory.
Kiedy: niedziela 23.04.2023 godz. 19:00
Gdzie: Fundacja PaskudoFonia, Gliwice ul. Bednarska 8 (w podwórku)
Bilety: 50 zł przedsprzedaż/ 60 zł w dniu koncertu – dostępne w naszym sklepiku online https://www.paskudofonia.pl/.../pf-ponad-chmurami-23-04.../ i stacjonarnie w Sklepiku Charytatywnym PasCuda na Bednarskiej 8