Jozef van Wissem (HOL) - koncert w Cechowni

Jozef van Wissem (HOL) - koncert w Cechowni

Jozef van Wissem (HOL) - koncert w Cechowni

Opublikowane: 16.03.2023 / Sekcja: Koncert 

Czas wydarzenia: 13.05.2023 20:00:00 - 13.05.2023 21:30:00

Miejsce wydarzenia: Cechownia (Gliwice, ul. Bojkowska 35a)

Organizator: GCNT CECHOWNIA oraz Stowarzyszenie Nowa Cechownia 

Jozef van Wissem, holenderski wyzwoliciel lutni, zyskał sławę dzięki współpracy z reżyserem Jimem Jarmuschem. Jego soundtrack do opowieści o zakochanych wampirach (Tylko Kochankowie Przeżyją) szybko zyskał przychylne recenzje krytyków i uwielbienie fanów.

BILETY: 80 zł
KONCERT: 13 maja, godz. 20:00

Kup bilety: https://cechownia-gliwice.pl/wydarzenia/jozef-van-wissem-koncert/

„Jozef van Wissem jest jednocześnie awangardowym kompozytorem i barokowym lutnistą; nieobce mu pojęcie dychotomii.” – The New York Times

Muzyka van Wissema intensywnie działa na słuchaczy; jest hipnotyzująca, czysta i minimalistyczna, tworzy niezwykłą, transcendentną atmosferę.
Artysta nieprzerwanie jeździ po świecie, koncertując w klubach, ale i na festiwalach takich, jak All Tomorrow’s Parties czy Primavera Sound. Van Wissem studiował w Nowym Jorku, gdzie obecnie mieszka, a także wykłada przedmiot o interesującej nazwie „Wyzwolenie lutni”. Angażuje się również w rozmaite projekty, choćby skomponowanie „soundtracku” do obrazu „Ambasadorowie” Hansa Holbeina (zlecone przez National Gallery w Londynie), czy nagranie kilku kompozycji do gry Sims Medieval.

W 2013 muzyk został doceniony na festiwalu w Cannes, zdobywając nagrodę za soundtrack do filmu Jima Jarmuscha „Tylko kochankowie przeżyją”.
Nagrywał także z Tildą Swinton i Zolą Jesus.

Każdy jego koncert to wyjątkowe doświadczenie; te mroczne, hipnotyczne kompozycje na stworzonej specjalnie dla artysty wyjątkowej, czarnej lutni po prostu trzeba usłyszeć.