Alfredo Rodriguez Trio

Dodano: 14.09.2017
Czas wydarzenia: 
2017-11-07 19:00
Tematyka wydarzenia: 
koncert w ramach festiwalu PalmJazz
Organizator: 
Fundacja Integracji Kultury

Pianista i Kompozytor urodzony w 1985 roku. Alfredo Rodriguez jest starszym z dwóch synów Alfredo Rodrígueza, piosenkarza i kompozytora romantycznych piosenek oraz prezentera telewizyjnego.

Studiował w klasie fortepianu w Konserwatorium Manuel Saumell, a następnie w Konserwatorium Muzycznym Amadeo Roldán jak również Instituto Superior de Arte – wszystkie te placówki znajdują się w Hawanie. W roku 2003 zdobył wyróżnienie w konkursie dla młodych muzyków jazzowych.

W 2006 triumfował również na Montreux Jazz Festival.  W 2007 roku założył pierwszy zespół: Alfredo Rodrigueza Trio, wraz z Gastón Joya (kontrabas) i Michaela Olivera (perkusja). W 2009 roku Rodriguez towarzyszył ojcu jako członek zespołu koncertowego na trasie do Meksyku.

Jego album „Tocororo” został znakomicie przyjęty przez wielu entuzjastów muzyki jazzu latynoskiego. Tytułowy Tocororo jest ptakiem, który w klatce umiera ze smutku, odzwierciedla on nie tylko samo dążenie do wolności, ale też jej konieczność. To tylko niektóre symbole „Tocororo”. Album pełny jest ekspresyjnych tematów.

Alfredo współpracował z artystami jazzowymi, takimi jak Wayne Shorter, Herbie Hancock, Patti Austin, James Ingram, McCoyTyner, EsperanzaSpalding oraz Richard Bona. Brzmienie jego muzyki rozpoznawalne jest od pierwszej nuty.

Kategorie wydarzenia: