Rudy Linka Trio

Dodano: 25.09.2019 / pdf
banner
Czas wydarzenia: 
2019-11-04 18:30
Miejsce wydarzenia: 
Centrum Kultury Jazovia (Rynek 10)
Tematyka wydarzenia: 
PalmJazz
Organizator: 
Fundacja Integracji Kultury

Rudy Linka to urodzony Pradze, w Czechach, światowej sławy gitarzysta, kompozytor, aranżer i producent. Rudy zaczął grać na skrzypcach w wieku pięciu lat i przeszedł na gitarę dziewięć lat później.

W 1980 r. Przeniósł się do Szwecji, gdzie kontynuował naukę zarówno gitary klasycznej, jak i jazzowej oraz kompozycji. W 1985 r. Otrzymał stypendium Jim Hall, aby studiować w Berklee College of Music w Bostonie, a następnie otrzymał stypendium w The New School w Nowym Jorku. Rudy studiował z trzema najbardziej legendarnymi gitarzystami w tej dziedzinie: Jim Hall, John Abercrombie i John Scofield. Po kilkudziesięciu latach nauki znalazł własne brzmienie, które dziś wyznacza muzykę Rudy Linka.
Dziś Rudy organizuje swój cotygodniowy program radiowy w Czeskim Radiu – „Přímá linka” i własny program telewizyjny „Linka” w czeskiej telewizji.
Rudy jest założycielem i dyrektorem artystycznym międzynarodowego festiwalu muzycznego Bohemia JazzFest, który odbywa się co dwa tygodnie w lipcu w kilku miastach w Czechach. Impreza przyciąga ponad 90 000 uczestników każdego lata.
Jego muzyka to wykwintna sztuka, która pochłania słuchacza absolutnie w całości. Nie można też przejść obojętnie wobec jego techniki i wirtuozerii, a sam koncert to przeżycie jednorazowe.

Kategorie wydarzenia: