WOJCIECH ORLIŃSKI – spotkanie autorskie

Dodano: 28.09.2020 / pdf
WOJCIECH ORLIŃSKI – spotkanie autorskie
Czas wydarzenia: 
2020-10-08 18:00 do 20:00
Miejsce wydarzenia: 
Biblioteka Centralna (ul. Tadeusza Kościuszki 17)
Organizator: 
Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach
Organizator kontakt: 
promocja@biblioteka.gliwice.pl

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach zaprasza na literackie spotkanie z Wojciechem Orlińskim – polskim dziennikarzem, publicystą i pisarzem, autorem książek podróżniczych, fantastycznych i publicystycznych.

Wojciech Orliński – dziennikarz, publicysta, pisarz, autor książek podróżniczych, fantastycznych i publicystycznych, znawca twórczości Stanisława Lema, autor książki „Co to są sepulki? Wszystko o Lemie” (2007), czyli encyklopedycznego przewodnika po twórczości Lema, a także jego biografii zatytułowanej „Lem. Życie nie z tej ziemi” (2017). Autor scenariusza do poświęconego Lemowi filmowego dokumentu Borysa Lankosza „Autor Solaris”. Nagrodzony Śląkfą (nagrodą Śląskiego Klubu Fantastyki) w kategorii Wydawca Roku za rok 2008, za wydanie z jego inicjatywy kolekcji dzieł Stanisława Lema przez wydawnictwo Agora.

W związku z uczestnictwem w wydarzeniu w czasie obowiązywania stanu epidemii wymagane będzie zachowanie wszystkich niezbędnych środków ostrożności: złożenie pisemnego oświadczenia, obowiązkowe zasłonięcie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk.

Na spotkanie zapraszamy w ramach projektu „Haczyk – gliwickie spotkania literackie”, dofinansowanego ze środków MKiDN pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Spotkanie będzie transmitowane na żywo na Facebooku MBP w Gliwicach: https://www.facebook.com/MBPGliwice

Kategorie wydarzenia: