„Hannah. Nieznana historia buddyzmu”, reż. M. György Kessler

Dodano: 02.01.2020 / pdf
małżeństwo przytulone fot. Connected Films
Czas wydarzenia: 
2020-01-10 19:15
Miejsce wydarzenia: 
Scena Bajka – Kino Amok (ul. Dolnych Wałów 3)
Organizator: 
kino Amok

Wielokrotnie nagradzany film dokumentalny Marty György Kessler i Adama Penny’ego (współreżyserzy i producenci), zmontowany przez Simona Barkera, laureata Emmy oraz Sundance Grand Jury Prize. Film był dotychczas pokazywany na Film Maker’s Festival w Londynie w 2016 roku (nagroda za najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny), Vancouver International Film Festival 2015, DocsDF Mexico 2015, Indian Cine Film Festival (nagroda za najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny), Mumbai 2015 oraz w podczas Arpa International Film Festival w Los Angeles w 2014 roku – projekcja odbyła się w słynnym... Teatrze Egipskim.

Otrzymał tam nagrodę publiczności za najlepszy film dokumentalny. Wprowadzenie do filmu „Buddyzm na Zachodzie” wygłosi Karol Ślęczek, uczeń Lamy Ole Nydahla. Absolwent Wydziału Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Kręcony w Indiach, Nepalu, na Dalekim Wschodzie oraz w Europie film stanowi nieopowiedzianą do tej pory, opartą na faktach historię życia młodej Dunki, poszukującej w latach 60. nowych poziomów percepcji, która wraz ze swoim mężem, Ole Nydahlem, stała się ostoją autentycznego buddyzmu. W 1968 r. Ole i Hannah zostali pierwszymi zachodnimi uczniami XVI Karmapy w Nepalu. Po okresie pobierania nauk, oboje zostali wysłani do Europy w celu przekazania buddyzmu tybetańskiego ludziom zachodu.

Bilety

Kategorie wydarzenia: