Happy Olo. Pogodna ballada o Olku Dobie

Happy Olo. Pogodna ballada o Olku Dobie

Happy Olo. Pogodna ballada o Olku Dobie

Opublikowane: 05.10.2017 / Sekcja: Kulturalne  Film 

Czas wydarzenia:

Miejsce wydarzenia: kino Amok (ul. Dolnych Wałów 3) 

Organizator: kino Amok 

Ballada filmowa utrzymana w konwencji kina drogi o jednym z najwybitniejszych polskich podróżników - Aleksandrze Dobie. Fikuśna opowieść pełna optymizmu, uśmiechu i muzyki.

Tytułowy Olo w niebanalny i charakterystyczny dla siebie sposób opowiada historie w trakcie podróży, której celem jest transport kajaka przez pełne uroku krajobrazy Polski. Opowieściom tym towarzyszą szalone fragmenty filmów z jego wypraw transatlantyckich oraz animacje ilustrujące przygody przeplatane piosenkami. Zabawy konwencją oraz pojawiające się na drodze wyimaginowane postaci ukazują młodzieńczą naturę Olka, pomimo skończonych przez niego siedemdziesięciu lat. Film jest pochwałą dążenia do realizacji marzeń. Przez swój pozytywny i nieco odrealniony charakter, adresowany jest do widza w każdym wieku.

3 października 2014 r.  w Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko” miały miejsce obchody  Światowego Dnia Turystyki w Gliwicach. W programie znalazła się  m.in. niezwykła opowieść Aleksandra Doby o samotnym przepłynięciu Atlantyku oraz fantastyczne zdjęcia i relacja Klubu “Bystrze” z pokonania Wielkiego Kanionu Colorado. Impreza odbyła się pod hasłem "Kajakiem przez Świat”, a "Happy Olo" był gościem specjalnym wydarzenia.