„Van Gogi”, reż. S. Liwniew

Dodano: 02.01.2020 / pdf
kino z zewnątrz nocą, neon fot. UM Gliwice
Czas wydarzenia: 
2020-01-31 18:15
Miejsce wydarzenia: 
Scena Bajka – Kino Amok (ul. Dolnych Wałów 3)
Tematyka wydarzenia: 
Sputnik. 13 Festiwal Filmów Rosyjskich
Organizator: 
kino Amok

Dwie artystyczne dusze, ojciec i syn żyją w nieustannym napięciu, piorunującej mieszaninie miłości i nienawiści, z przewagą nienawiści. Marek ma pięćdziesiąt dwa lata, wyemigrował do Izraela, nie może ułożyć sobie życia, jego kariera artystyczna przygasła, życie emocjonalne podobnie.

Victor pomimo swoich osiemdziesięciu dwóch lat jest dyrygentem w pełni sił twórczych. Po śmierci matki i zaczątkach choroby ojca Marek uświadamia sobie, że Victor jest osobą którą kocha najbardziej na świecie. Syn zdaje sobie sprawę, że to ostatnia szansa, aby naprawić trudne relacje z ojcem, ale nie będzie to możliwe, dopóki nie zostanie wyjaśniona tajemnica sprzed lat dotycząca jego matki.

Kiedy na planie filmowym spotykają się dwie tak wielkie aktorskie indywidualności, jak Aleksiej Sieriebriakow i Daniel Olbrychski, musi iskrzyć. Zwłaszcza jeśli to iskrzenie staje się częścią kreacji postaci. W filmie Siergieja Liwniewa, który powrócił do reżyserii po prawie ćwierćwieczu (w tym czasie zajmował się głównie produkcją), wcielają się oni w syna i ojca – artystów żydowskiego pochodzenia, których drogi rozeszły się dwie dekady wcześniej.

Bilety

Kategorie wydarzenia: