Wiedeński Koncert Karnawałowy Eleganzy

Dodano: 28.12.2017
Eleganza
Czas wydarzenia: 
2018-02-11 18:00
Miejsce wydarzenia: 
Kino Amok Scena Bajka (ul. Dolnych Wałów 3)
Tematyka wydarzenia: 
koncert muzyki poważnej
Organizator: 
Miasto Gliwice
Agencja Artystyczna Wena

Koncert jest kontynuacją nowej tradycji koncertów w wiedeńskim stylu w okresie karnawału w Gliwicach, które ELEGANZA zapoczątkowała w 2017 roku, rozszerzając jednocześnie ofertę muzyczną Gliwickiej Orkiestry Kameralnej.

Po letnich koncertach plenerowych z cyklu Otwarty salon muzyczny oraz nowej ofercie koncertów w Palmiarni pod tytułem Eleganza w Palmiarni tym razem na Scenie w Bajce zespół wykona swoje największe przeboje w większym dziesięcioosobowym składzie, jak zawsze, bez dyrygenta pod kierownictwem skrzypka – prymariusza Gliwickiej Orkiestry Kameralnej.

W wykonaniu Zespołu Muzyki Salonowej ELEGANZA usłyszymy jak zawsze same przeboje i muzykę, która z ogromnym powodzeniem rozbrzmiewała w salonach XIX-wiecznej Europy (w szczególności Wiednia) i była obecna na wielu wykwintnych noworocznych i karnawałowych balach.

W programie zespołu znajdą się walce, polki, czardasze, serenady, marsze, wiązanki, uwertury i tańce w wersji instrumentalnej znanych oraz czasem już zapomnianych mistrzów, takich jak: Johann Strauss, Wolfgang Amadeus Mozart, Émile Waldteufel, Vittorio Monti, Emmerich Kalman, Franz Lehar, Julius Fucik, Gerhard Winkler, Heinz Crucius, Robert Stolz, Hans Zander, Oscar Fetras, Matos  Rodriguez, Franz von Suppe, Ruggiero Leoncavallo, Fred Raymond, Albert Ketelby.

Zespół Muzyki Salonowej ELEGANZA powstał w 2016 roku na bazie Gliwickiej Orkiestry Kameralnej i jest kontynuatorem wiedeńskiej tradycji muzykowania w klasycznym, lekkim i tanecznym nastroju.

Tworzą go liderzy Gliwickiej Orkiestry Kameralnej, znakomici muzycy, pracujący i koncertujący na co dzień z renomowanymi polskimi instytucjami muzycznymi, takimi jak: Sinfonia Varsovia, NOSPR, Filharmonia Śląska czy Akademia Muzyczna w Katowicach.

BILETY

Kategorie wydarzenia: