Gliwicka Orkiestra Kameralna

Dodano: 17.07.2019 / pdf
Gliwicka Orkiestra Kameralna Gliwicka Orkiestra Kameralna (fot. materiały organizatora)
Czas wydarzenia: 
2019-09-15 19:00
Miejsce wydarzenia: 
Park Chopina
Tematyka wydarzenia: 
koncert z cyklu „Na pożegnanie lata”
Organizator: 
Miasto Gliwice
Agencja Artystyczna Wena

Gliwicka Orkiestra Kameralna na estradzie pod Palmiarnią miejską wraz z wybitnymi artystami czyli zespołem wokalnym AFFABRE (CONCINUI), wykonają standardy jazzowe, przeboje muzyki filmowej i rozrywkowej. Zabrzmią również w wykonaniu sekstetu wokalnego utwory a capella.

Członkowie Zespołu są wychowankami dwóch znanych poznańskich chórów chłopięco-męskich S.Stuligrosza i J.Kurczewskiego, którzy w sposób perfekcyjny, idealnie współbrzmiąc, imitują również instrumenty muzyczne. Występowali na wszystkich kontynentach od USA po Koreę. Oprócz wysokiego kunsztu artystycznego prezentują znakomity humor.

Za pulpitem dyrygenckim stanie Janusz Powolny, który współpracował z niemal wszystkimi orkiestrami w Polsce (m.in. z orkiestrą Sinfonia Varsovia, Filharmonią Śląską oraz NOSPR-em), jak również z wieloma zespołami zagranicznymi (m.in. w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Francji, Wielkiej Brytanii, Czechach, Włoszech, Kanadzie, Korei, Egipcie, Tunezji, Rosji, Hiszpanii, oraz na Litwie, Ukrainie, Słowacji i Węgrzech). Występował na licznych festiwalach w Polsce m.in. Warszawska Jesień, Wratislavia Cantans, Gaude Mater, Festiwal Laureatów Konkursów Muzycznych oraz za granicą. Od 20 lat współpracuje na stałe z Międzynarodowym Festiwalem Muzycznym w Busku-Zdroju.


Affabre Conciniu

Kategorie wydarzenia: