Daniel Spaleniak

Dodano: 14.01.2020 / pdf
mężczyzna nad brzegiem morza fot. Ovors
Czas wydarzenia: 
2020-01-15 20:00
Miejsce wydarzenia: 
Dobry Zbeer (ul. Zygmunta Starego 11a)
Tematyka wydarzenia: 
koncert
Organizator: 
Borówka Music

Daniel Spaleniak to 26-letni muzyk, producent,  kompozytor i autor tekstów. Jego eteryczne, bluesowo-folkowe utwory wzbudziły bardzo duże zainteresowanie na amerykańskim rynku, w związku z czym jego kompozycje (między innymi „Dear love of mine”, „Why”, „Back Home”)  można usłyszeć dziś w tak popularnych produkcjach jak: „Ozark” (Netflix), „Elementary (CBS), „Six” (History Chanel), „Good Behavior” (TNT), „The Path” (Hulu) czy „Shooter” (Paramount).

To jedyny Polak, którego twórczość tak mocna zagościła w amerykańskich produkcjach filmowych. Daniel ma na koncie już cztery albumy, które spotkały się z uznaniem fanów i krytyków muzycznych. Jego trzecia płyta „Life is somewhere else” była nominowana do nagrody Fryderyki  2019 w kategorii „Blues/Country”.

Artysta oprócz tego, że wydaje płyty, pisze również muzykę do filmów i seriali. Ostatni album „Burning Sea”, wydany w 2019 roku jest zbiorem utworów, które znalazły się w tego typu produkcjach. Oprócz tego Spaleniak aktywnie koncertuje ze swoimi muzykami. Zagrał na tak kultowych festiwalach jak Opener, OFF Festiwal, Halfway czy Soundrive, a w sierpniu 2016 roku nagrał sesję dla legendarnej stacji radiowej KEXP z Seattle.

Bilety: 25–35 zł, https://goingapp.pl/buy/2187782

Kategorie wydarzenia: