José Carreras

Dodano: 14.02.2020 / pdf
slider z wizerunkami
Czas wydarzenia: 
2020-10-06 19:00
Miejsce wydarzenia: 
Arena Gliwice (ul. Akademicka 50)
Tematyka wydarzenia: 
koncert muzyki poważnej
Organizator: 
Arena Gliwice

Razem z José wystąpi Martina Zadro (sopran) oraz David Giménez (dyrygent). Jego repertuar obejmuje ponad sześćdziesiąt oper, z których wyróżniają się: Andrea Chenier, La Bohème, Tosca, Werther, Don Carlo, Carmen, La Forza del Destino, I Pagliacci, L’Elisir d’Amore i Un Ballo in Maschera.

José Carreras odgrywał wiodącą rolę w kilku filmach operowych dla telewizji, kina i wideo. Wraz z działalnością operową wielokrotnie występował w najbardziej znanych salach świata. Występował w Carnegie Hall i Avery Fisher Hall w Nowym Jorku; Royal Festival Hall, Barbican i Royal Albert Hall w Londynie; Salle Pleyel w Paryżu, w Musikverein i Konzerthaus w Wiedniu, Berlin Philharmonie, Suntory Hall i NHK Hall w Tokio, Grosses Festspielhaus w Salzburgu, Philarmonie i Hercules Saal w Monachium, Palau de la Musica w Barcelonie, Teatro Real w Madrycie i Accademia Santa Cecilia w Rzymie.

Jego szeroki repertuar koncertowy obejmuje ponad 600 tytułów najbardziej różnorodnych stylów, od baroku po muzykę współczesną. José Careras należy do wielkiej trójki tenorów (Domingo, Pavarotti, Careras).

Kategorie wydarzenia: