Warszawska Orkiestra Sentymentalna

Dodano: 21.07.2021
septet muzyków na białym tle, czarno-białe zdjęcie fot. W. Rudzki
Czas wydarzenia: 
2021-08-14 19:30
Miejsce wydarzenia: 
Park Chopina
Tematyka wydarzenia: 
Parkowe Lato
Organizator: 
Miasto Gliwice
Teatr Miejski w Gliwicach

Warszawska Orkiestra Sentymentalna to zespół rozsmakowany w dawnych melodiach polskiej przedwojennej rewii i kabaretu. Piosenki i pieśni z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran czy Mieczysława Fogga, aranżacje Henryka Warsa i Rostworowskiego, wykonania orkiestr Golda i Petersburskiego, Karasińskiego i Kataszka, nieustannie inspirują.

Wzruszające walce, namiętne tanga, skoczne polki, porywające foxtroty, rumby i slow-foxy – to, co najlepsze wśród bogactwa sceny i ekranu dwudziestolecia i czasów powojennych, z zachowanym stylem i ponadczasowym urokiem tych melodii oraz dodaniem im odrobiny współczesnej wrażliwości muzycznej. Zadebiutowali na festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja” w 2015 roku, a rok później, dzięki zaangażowaniu fanów na portalu odpalprojekt.pl oraz wsparciu Programu 2 Polskiego Radia ukazał się debiutancki album „Umówmy się na dziś”. W maju 2017 roku debiutancka płyta „Umówmy się na dziś” otrzymała trzecią nagrodę w konkursie na Folkowy Fonogram Roku organizowanym przez Program Drugi Polskiego Radia w ramach festiwalu „Nowa Tradycja”.

Kolejnym majowym wyróżnieniem dla debiutu stały się Wirtualne Gęśle – internauci uznali, ze jest to najlepsza folkowa płyta roku 2016. Ponieważ dansingowy repertuar międzywojnia to studnia bez dna, Orkiestra regularnie go zgłębia, czego owocem jest drugi album – „Tańcz mój złoty”. Jego premiera odbyła się w formie balu w domu bankowym Wilhelma Landaua przy ul. Senatorskiej 38 w Warszawie 7października 2017 roku.

Wstęp wolny.

Kategorie wydarzenia: