Koncert „Na pożegnanie lata” Gliwickiej Orkiestry Kameralnej

Dodano: 16.08.2021
afisz koncertu
Czas wydarzenia: 
2021-09-05 19:00 do 20:30
Miejsce wydarzenia: 
Park Chopina
Organizator: 
Agencja Artystyczna WENA
Organizator kontakt: 
wena@wena-art.eu

Koncert jest organizowany od września 2011 roku, kiedy na Kąpielisku leśnym w Gliwicach zabrzmiała „Muzyka na wodzie” i „Muzyka Ogni sztucznych” J. F. Haendla w wyjątkowej oprawie fajerwerków. Ze względu na gorące przyjęcie i sukces tego projektu, od tej pory co roku w jedną z wrześniowych niedziel przed końcem lata, już pod Palmiarnią miejską Gliwicach kontynuowany jest cykl koncertowy „Na pożegnanie lata”.

Niezależnie od kaprysów pogody, zawsze koncerty gromadzą wielu wiernych słuchaczy w Parku Chopina. W tym roku po raz pierwszy od 10-lat, koncert w razie niepogody zostanie przeniesiony do nowej sali Scena Bojków - filii MDK w Gliwicach przy ul. Parkowej 5 w Bojkowie.
W tym roku Gliwicka Orkiestra Kameralna na estradzie pod Palmiarnią miejską wraz z wybitnymi artystami: Maestro Markiem Wroniszewskim oraz solistami wybitnym wirtuozem Klaudiuszem Baranem-bandoneon i Justyną Baran - skrzypce, wykonają koncert poświęcony pamięci słynnego Astora Piazzolli w 100-rocznicę Urodzin Mistrza tanga nuevo.

W programie koncertu usłyszymy oprócz znanych przebojów A.Piazzolli takich jak m.in.: Adios Nonino, Oblivion, Libertango także ciekawy i dużo rzadziej wykonywany utwór-Aconcagua, na smyczki, perkusję, harfę i fortepian oraz inne utwory taneczne I.Albeniza i G.Holsta.

Kategorie wydarzenia: