ELEGANZA z cyklu „Otwarty Salon Muzyczny”

Dodano: 12.09.2021
afisz koncertu
Czas wydarzenia: 
2021-09-19 12:00 do 13:00
Miejsce wydarzenia: 
Park Chopina w Gliwicach, pod pomnikiem Chopina
Organizator: 
Fundacja Gliwickiej Orkiestry Kameralnej
Organizator kontakt: 
gliwickaorkiestra@wp.pl

Fundacja Gliwickiej Orkiestry Kameralnej, zaprasza na trzeci koncert, w piątej-jubileuszowej edycji koncertów plenerowych Zespołu Muzyki Salonowej Eleganza pod tytułem Otwarty Salon Muzyczny.
Tym razem w dniu 19 września, zagramy w znanym i lubianym przez naszych słuchaczy miejscu, które kojarzy się z finałem letnich plenerowych koncertów Eleganzy, tj. pod pomnikiem Chopina w Parku Chopina w Gliwicach, oczywiście w samo południe, czyli o godz. 12.00. Nie będzie to jednak finałowy koncert tegorocznego jubileuszowego „Otwartego Salonu Muzycznego”.
Podobnie jak w poprzednim roku, ze względu na opóźnienia wynikające z pandemii, zostaje częściowo zmieniona formuła cyklu. Koncerty w ramach Jubileuszowego 5 cyklu zostały planowane w 3 letnie oraz w 1 już jesienny miesiąc, czyli od lipca do października 2021 roku. Jednak zgodnie z dotychczasową tradycją koncerty odbywać się będą jak zawsze w 3 niedzielę miesiąca, zawsze w samo południe o godz. 12.00.
Dwa pierwsze koncerty plenerowe zaplanowano w nowych lokalizacjach, tj. na tarasie Willi Caro oraz na skwerze przy Scenie Bojków – nowej filii MDK w Bojkowie. Koncert trzeci Eleganza zagra już tradycyjnie w Parku Chopina, a finał przewidziany jest w Palmiarni miejskiej, co stworzy wyjątkowy salonowy klimat do spaceru w tropikach, łącząc zalety przyrody i sztuki:
Muzyka salonowa, grana na żywo w plenerze, rozbrzmiewać będzie już po raz piąty i jest kontynuacją nowej letniej tradycji spędzenia wolnego czasu przy muzyce salonowej na żywo w ciekawych przestrzeniach w Gliwicach.

Eleganza zawsze o godz. 12.00 zagra w następujących miejscach:
• 19.09.2021 r. – Park Chopina pod pomnikiem Chopina,
• 24.10.2021 r. – Palmiarnia miejska

Koncerty gromadzą zawsze wielu odbiorców w niedzielne południa i pozwalają poczuć klimat, który z ogromnym powodzeniem rozbrzmiewał w parkach i salonach XIX-wiecznej Europy (w szczególności Wiednia) i był obecny na wielu wykwintnych balach.
W programach plenerowych koncertów zespół zaprezentuje jak zawsze same przeboje, w tym walce, polki, czardasze, serenady, marsze, wiązanki, uwertury i tańce znanych oraz czasem już zapomnianych mistrzów oraz nowe aranżacje polskiej muzyki filmowej.
Zespół Muzyki Salonowej Eleganza powstał w 2016 roku na bazie Gliwickiej Orkiestry Kameralnej i jest kontynuatorem wiedeńskiej tradycji muzykowania w klasycznym, lekkim i tanecznym nastroju.
Koncert premierowy zespołu odbył się 4.09.2016 roku w Parku Chopina w Gliwicach.
Tworzą go liderzy Gliwickiej Orkiestry Kameralnej, znakomici muzycy, pracujący i koncertujący na co dzień z renomowanymi polskimi instytucjami muzycznymi, takimi jak: Sinfonia Varsovia, NOSPR, Filharmonia Śląska czy Akademia Muzyczna w Katowicach.
ELEGANZA występuje w zróżnicowanej obsadzie instrumentów, co daje możliwość dopasowania się do każdej przestrzeni i warunków zarówno w salach, jak i w plenerze oraz rozszerza ofertę muzyczną Gliwickiej Orkiestry Kameralnej dla swoich słuchaczy.
Koncerty są finansowane z budżetu Miasta Gliwice.
Wstęp na koncerty jest wolny – na koncerty w Palmiarni miejskiej obowiązują standardowe bilety wstępu do palmiarni.
Informacje również na: www.gliwickaorkiestra.pl
Zapraszamy serdecznie!

Kategorie wydarzenia: