„W jesiennym nastroju”

Dodano: 12.11.2021
cztery uśmiechnięte kobiety Les Femmes (fot. materiały organizatora)
Czas wydarzenia: 
2021-11-21 16:00
Miejsce wydarzenia: 
Willa Caro (ul. Dolnych Wałów 8a)
Tematyka wydarzenia: 
Podwieczorek muzyczny w Willi Caro
Organizator: 
Klub Inicjatyw Kulturalnych

Naszymi listopadowymi gośćmi będą artystki kwartetu smyczkowego Les Femmes. Zespół powstał w 2010 roku, a jego skład tworzą  absolwentki Akademii Muzycznych w Łodzi i Katowicach, które połączyła pasja do muzyki kameralnej.

Spontaniczność i żywiołowość czterech instrumentalistek nadają grze kwartetu charakterystyczny, emocjonalny rys. Na oblicze zespołu znaczący wpływ miały dwuletnie studia podyplomowe pod okiem założyciela i wieloletniego prymariusza Kwartetu Śląskiego, prof. Marka Mosia. Jak przystało na jesienną porę, program koncertu wypełni muzyka późnoromantyczna. Usłyszymy Kwartet smyczkowy F-dur op. 96 „Amerykański” Antonina Dvořáka, o którym często mówi się, że jego charakter oscyluje pomiędzy klimatem amerykańskiego saloonu i czeskiej gospody. Dopełnieniem będzie arcypopularna Serenada na smyczki brytyjskiego kompozytora przełomu XIX i XX wieku – Edwarda Elgara.

Bilety w cenie 16 zł i 12 zł do nabycia od środy 17.11.2021 w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wt.–sob., godz. 10.00–18.00). Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc prosimy o zakup biletów w przedsprzedaży.

 

Kategorie wydarzenia: