Nico'ZZ Band

Dodano: 03.11.2021
gitarzysta fot. materiały promocyjne
Czas wydarzenia: 
2021-12-12 18:00
Miejsce wydarzenia: 
Ibu (ul. Matejki 3)
Tematyka wydarzenia: 
koncert
Organizator: 
Fundacja Pełna Kultury

Przedwcześnie rozwinięty muzyk, fan legendarnego Alberta Kinga, Steviego Raya Vaughana, Jimi'ego Hendrixa i Donalda Kinseya (członka słynnego Wailers), Nico’ZZ wykorzystuje drobne pieniądze w kieszeni, by kupić swoją pierwszą płytę bluesową. I w tym momencie narodziło się jego powołanie!

Nagromadzenie kulturalnych spotkań i liczne podróże, jakie odbył on i jego rodzina, dają temu muzykowi twórczą paletę od najmłodszych lat. Podróżując od miasta do miasta i od kraju do kraju, Nico’ZZ poznał wielu przyjaciół, ale pozostał samotnym wilkiem, który dzieli swoją miłość tylko między muzykę a rodzinę. Nico’ZZ, gitarzysta i piosenkarz, po raz pierwszy pojawia się na scenie w wieku 14 lat i niemal natychmiast staje się nastoletnią gwiazdą.

W wieku 20 lat, po doświadczeniach z innymi artystami, tworzy swoją pierwszą grupę o nazwie Walking Blues; i zaczyna żyć finansowo ze swojej pasji w 2003 roku wraz z wydaniem swojego pierwszego albumu jako wokalista i autor tekstów bluesowych. W 2004 roku Walking Blues koncertował we Francji, Niemczech, Luksemburgu, Belgii i Holandii. Muzyka Nico’ZZ ujawnia porywające brzmienie, inspirowane różnymi gatunkami muzycznymi, w tym bluesem, funkiem, R&B, reggae i rock & rollem!

Kategorie wydarzenia: