PaskudoFonia 35. - koncert Ireny Salwowskiej z zespołem

PaskudoFonia 35. - koncert Ireny Salwowskiej z zespołem

PaskudoFonia 35. - koncert Ireny Salwowskiej z zespołem

Opublikowane: 07.01.2022 / Sekcja: Kulturalne  Koncert 

Czas wydarzenia:

Miejsce wydarzenia: PaskudoFonia, Gliwice ul. Bednarska 8 (w podwórku)

Organizator: Fundacja PaskudoFonia 

Irena Salwowska to laureatka wielu festiwali, przeglądów i konkursów piosenki poetyckiej. O sobie mówi:„gram i śpiewam, bo lubię”. Swoją przygodę ze sceną rozpoczęła w 2016 roku i od tamtej pory nieustannie gości w Krainie Łagodności.

Jest laureatką wielu przeglądów, konkursów i festiwali. Wygrała Kropkę, Bakcynalia, Kwiaty na kamieniach, Wrzosowisko, konkurs piosenki w Limanowej. Zdobyła Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA, oraz Festiwalu Przy Kominku. Wielokrotnie była nagradzana na festiwalach: Danielka, Bazuna, Yapa czy Ogólnopolska Giełda Piosenki Studenckiej, a jej piosenkę pt. „Śpiewy” zna już chyba cała turystyczna publiczność.
Artystka jest również w posiadaniu Kryształowego Kamertonu – nagrody przyznawanej przez ZAKR, oraz dwóch statuetek Magazynu Piosenki Turystycznej MIKROKLIMAT Polskiego Radia Rzeszów.
Wspólnie ze Zbyszkiem Pomianem zwyciężyła w emitowanym na antenie TV4 i prowadzonym przez Artura Andrusa i Elżbietę Romanowską telewizyjnym talent show JA CIĘ KRĘCĘ.
W marcu 2020r ukazała się jej debiutancka autorska płyta „Na drogę” która spotkała się z bardzo ciepłym odbiorem słuchaczy. Ciekawe aranżacje, muzyka i teksty sprawiają że twórczość ta na długo zapada w sercu i duszy.

Zespół towarzyszący Irenie wystąpi w składzie:
Zbyszek Pomian – wokal, perkusjonalia,
Ryszard Żarowski - gitara,
Maciek Kałamarski – gitara,
Sławek Kubas – skrzypce, gitara, wokal,
Michał Pańczyszyn – gitara basowa

Kiedy: niedziela 16.01. godz. 19:00
Gdzie: Fundacja PaskudoFonia, Gliwice ul. Bednarska 8
Bilety: 30 zł w przedsprzedaży, 40 zł w dniu koncertu
Bilety dostępne na www.paskudofonia.pl/sklepik i stacjonarnie w Sklepiku Charytatywnym PasCuda na Bednarskiej 8 (w podwórku)