BalkanArtz + Arbuz Dust KONCERT w ramach BCC NADAJE TON

Dodano: 17.11.2021
BalkanArtz i Arbuz Dust KONCERT w CECHOWNI
Czas wydarzenia: 
2022-01-29 19:00 do 22:00
Miejsce wydarzenia: 
Cechownia (Nowe Gliwice)
Organizator: 
GCNT CECHOWNIA oraz Stowarzyszenie Nowa Cechownia
Organizator kontakt: 
516 276 782

BalkanARtz to projekt inspirowany muzyką rumuńską, bałkańską, węgierską i cygańską. Powstał w 2015 roku z połączenia fascynacji i doświadczeń muzycznych Olgi Bartosiewicz (wokal), Nikolaya Nikolaeva (bas elektroakustyczny), Marcina Juliusa Szabó (gitara elektroakustyczna i elektryczna) i Adama Hliniaka (darbuka i buzuki). Nieco później do zespołu dołączyli Laurențiu Căliman (cajon, darbuka i tapan) i Michał Radmacher (klarnet i akordeon).

Podczas koncertów BalkanArtz elementy muzyki ludowej łączą się z rock’n’rollem; darbuka i cajon wchodzą w dialog z gitarą basową, akordeon rywalizuje z gitarą elektryczną, a obok żywiołowych utworów rumuńskich wybrzmiewają liryczne sevdalinki.

Drugi człon nazwy zespołu nawiązuje do węgierskiego słowa „Arc”, które oznacza „twarz” – i tak właśnie BalkanArtz, łącząc tradycyjne brzmienia z nowoczesnymi aranżacjami, ukazuje słuchaczom nową twarz muzyki bałkańskiej.

Próbka muzyki: https://youtu.be/ySJuzi9gNHk

Jako gość specjalny wystąpi skład Arbuz Dust. Muzyczni wędrowcy krakowskiej sceny, ich brzmienie jest zakorzenione w folk rocku z mieszanką akustycznego grania z ukulele, fortepianowymi riffami i bitami cajon, oraz brudnym szkockim wokalem łagodzonym tylko przez delikatne harmonie piękniejszej połowy zespołu.

Jest to pierwsze z cyklu wydarzeń w Cechowni BCC NADAJE TON, pod auspicjami Katowickiej Loży Business Centre Club.

Kategorie wydarzenia: