PaskudoFonia 35. - Marcin Styczeń - Koncert walentynkowy "Jeszcze mocniej mnie pokochaj"

PaskudoFonia 35. - Marcin Styczeń - Koncert walentynkowy "Jeszcze mocniej mnie pokochaj"

PaskudoFonia 35. - Marcin Styczeń - Koncert walentynkowy "Jeszcze mocniej mnie pokochaj"

Opublikowane: 24.01.2022 / Sekcja: Kulturalne  Koncert 

Czas wydarzenia:

Miejsce wydarzenia: Siedziba Fundacji PaskudoFonia Gliwice, Bednarska 8 (w podwórku)

Organizator: Fundacja PaskudoFonia 

Marcin Styczeń – pieśniarz, kompozytor, autor tekstów. Artysta niezależny od wielkich wytwórni, mód i dyktatury mainstreamowych mediów. Zależny za to od swoich słuchaczy. To dla nich tworzy. Wspólnie z nimi odbywa podróż, która wiedzie w głąb.
Obdarzony przejmującym, ciepłym głosem, który koi i niepokoi, pobudza do refleksji i daje nadzieję. Z wykształcenia dziennikarz, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Od ponad 20 lat śpiewa, komponuje, pisze teksty. Koncertuje w kraju i zagranicą. Jego artystyczny dorobek to jedenaście płyt, pięć z nich stworzył wspólnie z poetą, Ernestem Bryllem, z którym współpracuje od 2009 roku.

Dotychczasowa dyskografia przedstawia się następująco: “Pieśń o Bogu ukrytym” – piosenki do wierszy Karola Wojtyły (CD 2006), “21 gramów” – płyta autorska (CD 2008) , “Bryllowanie” – piosenki do wierszy Ernesta Brylla (CD 2009), “Bryllowanie live” – koncert Marcina Stycznia i Ernesta Brylla w Teatrze Polonia (CD + DVD 2011), “Zejdźmy się jak na wilię” – piosenki do wierszy bożonarodzeniowych Ernesta Brylla, a także Norwida, Lieberta, Czechowicza, Pietrzyckiego, Zegadłowicza ( CD 2012), “Golgota Jasnogórska” – poemat pasyjny Ernesta Brylla z muzyką i w wykonaniu Marcina Stycznia i Joanny Lewandowskiej (CD 2013), “Duchy poetów” – wywiad Marcina Stycznia z Ernestem Bryllem o dziewięciu poetach, których znał, którzy po śmierci mu się przyśnili, i o których napisał wiersz, wzbogacony płytą (książka + CD 2013) “Zbieg” – płyta autorska (CD 2016). “Lubię gadać z Leonardem” – piosenki Leonarda Cohena w autorskich tłumaczeniach (CD 2017) “10/40” – dziesiąta płyta na czterdzieste urodziny (CD 2018) “Święci” – jedenasta płyta prezentująca 14 postaci świętych i błogosławionych (CD 2020) Książka z płytą “Duchy Poetów” była nominowana do nagrody Srebrnego Kałamarza 2013. Płyta “Golgota Jasnogórska” otrzymała Feniksa 2014 w kategorii – muzyka chrześcijańska.

Kiedy: niedziela 13.02. godz. 19:00
Gdzie: Fundacja PaskudoFonia, Gliwice ul. Bednarska 8
Bilety: 45 zł dostępne na www.paskudofonia.pl/sklepik i stacjonarnie w Sklepiku Charytatywnym PasCuda na Bednarskiej 8 (w podwórku)