Koncert zespołu Gasta Mire

Koncert zespołu Gasta Mire

Koncert zespołu Gasta Mire

Opublikowane: 15.02.2022 / Sekcja: Kulturalne  Koncert 

Czas wydarzenia:

Miejsce wydarzenia: Siedziba Fundacji PaskudoFonia Gliwice, Bednarska 8

Organizator: Fundacja PaskudoFonia 

Gasta Mire, czy też Mire Gasta – intuicyjnie nazwa brzmi jak „pokojowi Goście”, a znaczy – według niektórych źródeł w języku gaelic „szybcy szaleńcy”. Być może należy to wypośrodkować.

To zbiór muzyków, którzy w 2012 roku z okazji Dnia św. Patryka zdecydowali się stworzyć niebanalną ucztę muzyczną. Od tego czasu wspólne granie sprawia im niesamowitą przyjemność, co można usłyszeć na większych i mniejszych scenach, a także w górskich chatkach. Oboje zafascynowani Irlandią, inspirowani górami i morzem, z sercami przepełnionymi muzyką grają – bo tak czują.

Projekt Gasta Mire tworzą:

  • Zbyszek „Siudmy” Siudy – lider i założyciel śląskiej grupy Siudma Góra, znany również z długoletniej współpracy z Sylwestrem Szwedą w TWA i U Pana Boga za Piecem a także z płyt Bogusława Wojtka Maciaszka pt. „Remedium Solińskie”, „Remedium Bieszczadzkie”, „Droga do Cisnej”. Ze swoim zespołem wykonuje głownie autorskie piosenki, ale często można usłyszeć Zbyszka śpiewającego pieśni morza, szanty, piosenki turystyczne i folkowe. W jego żyłach – oprócz krwi – płynie prawdziwa, żywa muzyka.
  • Jolanta „Skrzypaczka” Gacka – skrzypaczka powsinoga. Większość życia spędza między sceną a pokładem mniejszych czy większych żaglówek. Kiedy nie pływa, grywa zespołami sceny piosenki żeglarskiej, poetyckiej, turystycznej i muzyki folk oraz towarzyszy wielu solistom. Od 2013 współzałożycielka zespołu Trzecia Miłość.
  • Michał Kubarski – akordeonista z duszą. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, zdobywca wielu stypendiów i nagród. Na co dzień można go usłyszeć grywającego w kwartecie Kwartesencja, a także w wielu innych projektach muzycznych.

Bilety: 30 zł w przedsprzedaży / 40zł w dniu koncertu dostępne na www.paskudofonia.pl/sklepik i stacjonarnie w Sklepiku Charytatywnym PasCuda na Bednarskiej 8 (w podwórku)