Tomasz Marut - Nokturn - poezja nocy

Tomasz Marut - Nokturn - poezja nocy

Tomasz Marut - Nokturn - poezja nocy

Opublikowane: 24.02.2022 / Sekcja: Kulturalne  Koncert 

Czas wydarzenia:

Miejsce wydarzenia: Palmiarnia Miejska w parku Chopina (ul. Aleksandra Fredry 6) 

Organizator: Centrum Kultury Victoria w Gliwicach 

Wieczory z Fryderykiem po pandemicznej przerwie wracają do Palmiarni Miejskiej w Gliwicach. I jest to powrót w możliwie najlepszym stylu!
Zaproszenie na cztery koncerty tego niezwykłego cyklu przyjęli niezwykle zdolni młodzi artyści, którzy doskonale zaprezentowali się podczas XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Obok utworów Mistrza usłyszymy także dzieła innych twórców: Bacha, Mozarta, Schumanna, Liszta, Rameau, Ravela, Liebermana. Muzyka zabrzmi w wyjątkowej scenerii - w największym pawilonie gliwickiej Palmiarni wśród zachwycającej, tropikalnej roślinności.

Koncert drugi: Nokturn - poezja nocy
TOMASZ MARUT - ten urodzony w 1996 roku pianista uznawany jest za jednego z najzdolniejszych polskich profesjonalistów. Z wyróżnieniem zdobył dyplom ukończenia Akademii Muzycznej um. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, gdzie wciąż kształci się na studiach doktoranckich. Aktywnie koncertuje w kraju i za granicą. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. II nagrody Międzynarodowego Konkursu „Arthur Rubinstein in memoriam” oraz Nagrody Chopinowskiej; także III miejsca na Concours International de la Ville de Cagny we Francji.

Bilety do kupienia:
online: https://teatr.gliwice.pl/wydarzenie/wiosna-z-fryderykiem/
stacjonarnie: w kasie Teatru i Kina Amok oraz w Palmiarni na godzinę przed wydarzeniem

Organizatorem "Wiosny z Fryderykiem" jest Centrum Kultury Victoria w Gliwicach.