„Fado” – Bastarda & João de Sousa

„Fado” – Bastarda & João de Sousa

„Fado” – Bastarda & João de Sousa

Opublikowane: 11.04.2022 / Sekcja: Kulturalne  Koncert 

Czas wydarzenia:

Miejsce wydarzenia: Ruiny Teatru Victoria (al. Przyjaźni 18) 

Organizator: Centrum Kultury Victoria  Arena Gliwice 

Trio Bastarda wspólnie z João de Sousa odnosząc się do tradycyjnych utworów fado stworzyli nową, oryginalną opowieść muzyczną. Współczesne, autorskie aranżacje i opracowania tych niezwykłych, melancholijnych pieśni dały artystom możliwość swobodnej wypowiedzi, kreacji muzycznej oraz pozwoliły na szczery, pełen emocji przekaz.

Owocem tego spotkania jest płyta „Fado”, która ukazała się wiosną 2021 roku nakładem wytwórni Audio Cave. Grupa Bastarda to projekt powołany do życia przez Pawła Szamburskiego (klarnet), Tomasza Pokrzywińskiego (wiolonczela) oraz Michała Górczyńskiego (klarnet kontrabasowy). Artyści, sięgając po inspirację m.in. do muzyki dawnej, żydowskiej i fado, za każdym razem tworzą autorki projekt.

Muzyka Bastardy to współczesna, oryginalna i bardzo osobista wypowiedź wsparta na bogatych tradycjach muzycznych. João de Sousa to doceniany wokalista, kompozytor i gitarzysta. Inspiracji poszukujew hip-hopie, muzyce elektronicznej, jazzie, fado. Na koncie ma trzy autorskie płyty i współpracę z wieloma cenionymi muzykami.

Bilety