„Fado” – Bastarda & João de Sousa

Dodano: 11.04.2022
czterech roześmianych mężczyzn w czarnych ubraniach Bastarda & João de Sousa (fot. materiały organizatora)
Czas wydarzenia: 
2022-05-01 19:30
Miejsce wydarzenia: 
Ruiny Teatru Victoria (al. Przyjaźni 18)
Tematyka wydarzenia: 
Majówka z Kulturą
Organizator: 
Centrum Kultury Victoria
Arena Gliwice

Trio Bastarda wspólnie z João de Sousa odnosząc się do tradycyjnych utworów fado stworzyli nową, oryginalną opowieść muzyczną. Współczesne, autorskie aranżacje i opracowania tych niezwykłych, melancholijnych pieśni dały artystom możliwość swobodnej wypowiedzi, kreacji muzycznej oraz pozwoliły na szczery, pełen emocji przekaz.

Owocem tego spotkania jest płyta „Fado”, która ukazała się wiosną 2021 roku nakładem wytwórni Audio Cave. Grupa Bastarda to projekt powołany do życia przez Pawła Szamburskiego (klarnet), Tomasza Pokrzywińskiego (wiolonczela) oraz Michała Górczyńskiego (klarnet kontrabasowy). Artyści, sięgając po inspirację m.in. do muzyki dawnej, żydowskiej i fado, za każdym razem tworzą autorki projekt.

Muzyka Bastardy to współczesna, oryginalna i bardzo osobista wypowiedź wsparta na bogatych tradycjach muzycznych. João de Sousa to doceniany wokalista, kompozytor i gitarzysta. Inspiracji poszukujew hip-hopie, muzyce elektronicznej, jazzie, fado. Na koncie ma trzy autorskie płyty i współpracę z wieloma cenionymi muzykami.

Bilety

Kategorie wydarzenia: