Otwarty Salon Muzyczny ELEGANZA 2022

Otwarty Salon Muzyczny ELEGANZA 2022

Otwarty Salon Muzyczny ELEGANZA 2022

Opublikowane: 22.05.2022 / Sekcja: Kulturalne  Koncert 

Czas wydarzenia:

Miejsce wydarzenia: taras Willi Caro – Muzeum w Gliwicach

Organizator: Centrum Kultury Victoria, Agencja Artystyczna WENA  

VI edycja cyklu koncertów plenerowych Zespołu Muzyki Salonowej ELEGANZA.

Zapraszamy tradycyjnie miłośników muzyki Johanna Straussa i wielu innych kontynuatorów klasycznej muzyki tanecznej, na inaugurację już szóstej edycji koncertów plenerowych Zespołu Muzyki Salonowej ELEGANZA, pod tytułem Otwarty Salon Muzyczny 2022 w Gliwicach.
Organizatorami koncertów są w tym roku nowo powstałe Centrum Kultury Victoria w Gliwicach oraz Agencja Artystyczna WENA.
Muzyka salonowa, grana na żywo w plenerze, rozbrzmiewać będzie już po raz szósty w Gliwicach i jest kontynuacją zainaugurowanej w 2017 r. nowej tradycji, spędzenia wolnego czasu przy muzyce salonowej granej na żywo w różnych przestrzeniach miasta.

Podczas VI edycji cyklu Zespół Muzyki Salonowej ELEGANZA zagra 3 plenerowe koncerty, w tym dwa letnie oraz jeden jesienny, prezentując przeboje muzyki tanecznej XIX i XX wieku co dwa miesiące od czerwca do października. Zgodnie z dotychczasową tradycją godzinnych koncertów będzie można posłuchać w 3 niedzielę miesiąca, zawsze w samo południe.

Pierwszy koncert, dzięki wrażeniom jakie pozostały po inauguracji cyklu w ubiegłym roku, zabrzmi ponownie na tarasie Willi Caro w Muzeum w Gliwicach. Drugi koncert ELEGANZA zagra tradycyjnie pod pomnikiem Chopina w parku Chopina, a trzeci już jesienny finał przewidziany jest jak ostatnio w Palmiarni Miejskiej, co stworzy wyjątkowy salonowy klimat do spaceru w tropikach, łącząc zalety przyrody i sztuki.

Otwarty Salon Muzyczny ELEGANZA 20022 – terminarz koncertów

  • 19.06, godz. 12.00, taras Willi Caro – Muzeum w Gliwicach,
  • 21.08, godz. 12.00, Park Chopina pod pomnikiem Chopina,
  • 23.10, godz. 12.00, Palmiarnia miejska

Wstęp na koncerty jest wolny – jedynie na koncert w Palmiarni miejskiej obowiązują standardowe bilety wstępu.

Koncerty gromadzą zawsze w niedzielne południa wielu odbiorców i pozwalają poczuć klimat, który z ogromnym powodzeniem rozbrzmiewał w parkach i salonach XIX-wiecznej Europy (w szczególności Wiednia) i był obecny na wielu wykwintnych balach.

W programach plenerowych koncertów zespół zaprezentuje jak zawsze same przeboje, w tym walce, polki, czardasze, serenady, marsze, wiązanki, uwertury i tańce znanych oraz czasem już zapomnianych mistrzów oraz nowe aranżacje polskiej muzyki filmowej.

Zespół Muzyki Salonowej ELEGANZA, który tworzą liderzy Gliwickiej Orkiestry Kameralnej powstał w 2016 roku i jest kontynuatorem wiedeńskiej tradycji muzykowania w klasycznym, lekkim i tanecznym nastroju.

Koncert premierowy zespołu odbył się 04.09.2016 roku w parku Chopina w Gliwicach.

ELEGANZA występuje w zróżnicowanej obsadzie instrumentów, co daje możliwość dopasowania się do każdej przestrzeni i warunków zarówno w salach, jak i w plenerze oraz rozszerza ofertę muzyczną Gliwickiej Orkiestry Kameralnej dla swoich słuchaczy.
Informacje o koncertach oraz płyty zespołu są dostępne również na: www.gliwickaorkiestra.pl

Zapraszamy serdecznie!