Tuwim dla dorosłych

Dodano: 04.12.2019 / pdf
Twarz mężczyzny w kapeluszu z doklejonym długim wąsem.
Czas wydarzenia: 
2020-01-03 19:00 do 21:00
Miejsce wydarzenia: 
Teatr Miejski w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55–57)
Organizator: 
TEATR MIEJSKI W GLIWICACH
Organizator kontakt: 
32 232 13 39, 32 230 49 68

Teatralne spotkanie z Julianem Tuwimem, kojarzonym głównie z twórczością dla tej ciut młodszej widowni. Zanurzymy się w jego poetyckość pełną humoru, nonsensu, abstrakcji i kpiny skierowaną do widza dorosłego, gdzie każdy z nas będzie się mógł przejrzeć w krzywym zwierciadle, a przy okazji rzucić okiem na wykrzywioną i śmieszną gębę sąsiada. Unoszące się wszędzie opary absurdu pozwolą Wam na czysty i ożywczy śmiech a tym samym pełne oczyszczenie organizmu z emocjonalnych toksyn.
W ramach świątecznego odpoczynku, sylwestrowej zabawy i oczekiwania na to co nowe zapraszamy na rewiowo – kabaretowy spektakl „Tuwim dla dorosłych”.

Usłyszycie znane i kochane piosenki: „Miłość Ci wszystko wybaczy”, „Nasza jest noc”, „Pomarańcze i mandarynki”, i nieśmiertelny „Wiersz, w którym autor grzecznie, ale stanowczo uprasza liczne zastępy bliźnich, aby go w d…pocałowali” oraz zawsze śmieszne i aktualne skecze Juliana Tuwima, grane potem przez Kabaret Dudek.

▬▬
Teksty piosenek: Julian Tuwim
Scenariusz i reżyseria: Jerzy Jan Połoński
Kierownictwo muzyczne: Artur Guza
Scenografia i kostiumy: Monika „Ika” Wójcik
Choreografia: Michał Cyran

Obsada: Iga Bancewicz, Karolina Olga Burek, Tosia Federowicz, Milena Jabłońska, Aleksandra Maj, Dominika Majewska, Anna Moś, Rafał Domagała, Mariusz Galilejczyk, Cezary Jabłoński, Łukasz Kucharzewski, Maciej Piasny, Krzysztof Prałat, Błażej Wójcik

czas trwania: około 2h
widownia została podzielona na strefy cenowe (część widowni – stoliki)

Bilety na spektakl „Tuwim dla dorosłych” kosztują: stoliki 65 zł (60 zł ulgowy), parter 50 zł (45 zł ulgowy), balkon 40 zł (35 zł ulgowy). Na premierę tego spektaklu odpowiednio 100 zł, 70 zł, 50 zł.

Kategorie wydarzenia: