„Od pierwszej abstrakcji do sztuki współczesnej. Nowe możliwości, kolejne przekraczanie granic”

Dodano: 28.12.2018 / drukuj / pdf
Czas wydarzenia: 
2019-01-26 11:30
Miejsce wydarzenia: 
Willa Caro (ul. Dolnych Wałów 8a)
Tematyka wydarzenia: 
warsztaty z cyklu „Od jaskini do salonu. Wędrówka po sztuce i jej epokach”
Organizator: 
Muzeum w Gliwicach

Zajęcia prowadzić będzie Marta Keler – artystka plastyk, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. W naszej wędrówce docieramy do czasów już nie tak od nas odległych.

Rozumiejąc przeróżne przemiany i spory w sztuce, wchodzimy w jej następny etap, jakim jest sztuka abstrakcyjna. Kandinsky, Malewicz i Picasso, dlaczego ich nazwiska znają wszyscy? Czym jest w abstrakcja i skąd się wzięła? W części praktycznej wypróbujemy farby akrylowe, które w powszechnym użytku pojawiły się dopiero w połowie XX wieku. Następnie według wybranego tematu podejmiemy pracę na prawdziwym płótnie. Od uczestników będzie zależało, jakie farby wybiorą i co będzie najważniejsze w ich dziele. Ich realizację będziemy kontynuować na następnych, już ostatnich zajęciach z cyklu.

Warsztaty realizowane będą w dwóch odsłonach z przeznaczeniem dla dwóch grup wiekowych: na godz. 11.30 zapraszamy dzieci od 5 do 12 lat wraz z rodzicami lub opiekunami, na godz. 13.30 – młodzież od lat 13 oraz osoby dorosłe. Koszt udziału w zajęciach to 1 zł od osoby. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zapisy pod numerem telefonu 783 560 006.

Kategorie wydarzenia: