Wieczór z poezją Janusza Muzyczyszyna – spotkanie autorskie

Dodano: 31.01.2020 / pdf
Baner reklamujący spotkanie z Januszem Muzyczyszynem
Czas wydarzenia: 
2020-02-12 18:00 do 20:00
Miejsce wydarzenia: 
Stacja Artystyczna Rynek (Rynek 4‒5)
Organizator: 
Stowarzyszenie GTW
Organizator kontakt: 
504 676 972

Na spotkaniu z czytelnikami autor opowie o swojej twórczości, inspiracjach, a także planach na przyszłość. W drugiej części spotkania twórca zaprezentuje swoje wybrane wiersze, również te niepublikowane dotychczas.

Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy.

Janusz Muzyczyszyn (ur. 1948) – z wykształcenia metalurg, w czasie ponad 45-letniej kariery zawodowej informatyk. Literaturą interesuje się od dziecka, pierwsze próby własnej twórczości podjął jako nastolatek. Po przejściu na emeryturę obudził w sobie na nowo pasję tworzenia. Zadebiutował w roku 2016 tomikiem poezji pt. Dziewczyny, kobiety, czas. Jego kolejne wiersze zagościły w trzecim tomie Antologii poetów współczesnych Wiersze sercem pisane wydanym przez Wydawnictwo Astrum w 2017 r. W listopadzie 2018 r. ukazał się drugi autorski tom wierszy Janusza – zatytułowany Myśli słodkie, gorzkie. Gotowy do druku jest trzeci tomik jego wierszy, zatytułowany Pamiętam cię jutro. Jego wiersze ukazały się również w miesięczniku literackim Bezkres.

Janusz Muzyczyszyn pisze w swoich wierszach o sprawach codziennych, o problemach bliskich chyba każdemu człowiekowi: o uczuciach i obawach, o kobietach i mężczyznach, o radościach i smutkach, o szczęściu i pechu, tęsknocie i upływającym czasie. Częstym tematem jego wierszy są dylematy i rozterki miłosne.

W konkursie na bajkę napisaną po śląsku, zorganizowanym przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach w roku 2018 napisana przez niego bajka pod tytułem „Jak elefant Karlik nauczył sie życiŏ” została wyróżniona i razem z innymi wydana przez RIK w Antologii „Czytej bajtlom kożdy dziyń”

W lipcu 2019 roku ukazała się w księgarniach jego powieść obyczajowa Mój drugi brzeg. To jego debiut prozatorski. Akcja powieści rozgrywa się współcześnie, głównie w Katowicach. Dostępna jest w księgarniach stacjonarnych i większości księgarni internetowych. Mój drugi brzeg doczekał się już kilku recenzji. Oto fragment refleksji po lekturze powieści, autorstwa Marka Twaroga.

Od kilku lat Janusz Muzyczyszyn współpracuje z wydawnictwami jako korektor i redaktor. Na co dzień prowadzi blog: www.muzyczyszyn.pl, na łamach którego publikuje wiersze, opowiadania i bajki, recenzje filmów, sztuk teatralnych i książek, wywiady z ludźmi kultury, teksty publicystyczne i rozważania na temat problemów ogólnoludzkich. Z czytelnikami utrzymuje serdeczny kontakt poprzez swój fanpage na Facebooku.

Kategorie wydarzenia: