Spotkanie na żywo #stacjawsieci | Magdalena Stryja

Dodano: 03.06.2020 / pdf
Winter Reggae online - Koniec Świata
Czas wydarzenia: 
2020-06-04 18:30 do 19:00
Miejsce wydarzenia: 
Stacja Artystyczna Rynek (Rynek 4‒5)
Organizator: 
Stowarzyszenie GTW
Organizator kontakt: 
50146295

Po raz kolejny zapraszamy na czwartkowe spotkanie online. Naszym gościem będzie Pani Adwokat Magdalena Stryja. Serdecznie zapraszamy, start godzina 18:30, transmisja FB Stacja Artystyczna RYNEK. Materiał będzie dostępny na kanale YT Stowarzyszenia GTW.

BIO
Adw. Magdalena Stryja Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Wydział Prawa i Administracji. Okręgowa Rada Adwokacka w Katowicach, Centre for International Sustainable and Development Law. Pani Adw. Magdalena Stryja pełni funkcję Rzecznika Wydziału Prawa i Administracji UŚ oraz Kierownika Organizacyjnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Pełni funkcję Przewodniczącej Komisji ds. Nauki i Rozwoju przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Katowicach.

Jest pierwszym polskim członkiem _Legal Research Fellow _ światowej organizacji Centre for International Sustainable and Development Law. Jest członek interdyscyplinarnej Polskiej Grupy Badawczej Just Transition powstałej w Uniwersytecie Śląskim, która w obliczu zmian klimatu ma na celu opracowanie oraz wdrożenie koncepcji sprawiedliwej transformacji w świetle konieczności przekształcenia gospodarki, stylu życia, kultury i wartości społecznych.

Jest członkiem zespołu naukowego Badan Bioetycznych przy Uniwersytecie Śląskim zajmującego się prawnymi i bioetycznymi aspektami medycyny, ochrony zwierząt oraz ochrony środowiska i klimatu . Jest członkiem zespołu badawczego prawa pracy i polityki społecznej. Pełni funkcję opiekuna praktyk studenckich na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Jest członek zespołu naukowego w projekcie dydaktycznym finansowanym przez Komisję Europejską „Train Your Language” .
Współpracuje z Uniwersytetem w Cambridge, Uniwersytetem Albany w Nowym Jorku.

Adw. Magdalena Stryja pełniła funkcję kierownik projektu badawczego nt Dialog Społeczny jako konstytucyjna zasada prawa pracy. Była członkiem międzynarodowego projektu badawczego „Impelementation and Enforcement of EU latour law in Visegrad Countries”. Adw. Magdalena Stryja prowadzi wykłady z zakresu prawa pracy oraz polityki społecznej, zajmuje się prawnymi aspektami zmian klimatu z prawnymi i społecznymi aspektami
przekwalifikowania pracowników włącznie (just transition)
W kręgu jej zainteresowań jest również prawo nowych technologii oraz prawo autorskie z akcentem na utwory powstające w ramach stosunku zatrudnienia tzw. Utwór pracowniczy.
Stale organizuje oraz uczestniczy w licznych międzynarodowych i polskich kongresach konferencjach obejmujących tematykę prawa pracy, ochrony klimatu, oraz prawnych aspektów nowych technologii.

Adw. Magdalena Stryja jest inicjatorem licznych akcji charytatywnych. W okresie ostatnich 10 lat była inicjatorem, organizatorem lub współorganizatorem 14 inicjatyw, wydarzeń, akcji z których dochód w całości został przeznaczony na cele charytatywne. Adw. Magdalena Stryja prowadzi również szeroką działalność artystyczną będąc organizatorem lub współorganizatorem wystaw, wernisaży koncertów w murach Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytecie Śląskim oraz na śląsku.

PO GODZINACH. Adw. Magdalena Stryja jest muzykiem, wokalistką w zespole FYL GUT, pisze teksty, komponuje. Wraz z zespołem wydała w zeszłym roku debiutancką płytę, która została
nagrana w słynnym studio Custom34 w Gdańsku, a producentem został Piotr Łukaszewski, były gitarzystą zespołu IRA, który na swoim koncie ma produkcje ponad 400 albumów.

Najważniejsze: jest mamą dwójki Synów : )

Kategorie wydarzenia: