Tomasz Michniewicz - spotkanie autorskie /HACZYK

Dodano: 24.08.2021
spotkanie autorskie z Tomkiem Michniewiczem, 6 września o godz. 18.00 w Bibliotece Centralnej przy ul. Kościuszki 17
Czas wydarzenia: 
2021-09-06 18:00 do 20:00
Miejsce wydarzenia: 
Biblioteka Centralna (ul. Tadeusza Kościuszki 17)
Organizator: 
Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach
Organizator kontakt: 
promocja@biblioteka.gliwice.pl

Rozpoczynając 4. edycję projektu „Haczyk – gliwickie spotkania literackie”, Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach zaprasza na spotkanie z Tomkiem Michniewiczem - dziennikarzem, reportażystą, fotografem, organizatorem wypraw i ekspedycji.

6 września 2021r., godz. 18.00, Biblioteka Centralna, ul. Kościuszki 17.

Liczba miejsc ograniczona. W związku z uczestnictwem w wydarzeniu w czasie obowiązywania stanu epidemii wymagane będzie złożenie pisemnego oświadczenia.
Spotkanie transmitowane będzie na żywo na Facebooku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach (www.facebook.com/MBPGliwice).

Tomek Michniewicz jest laureatem nagrody „National Geographic Traveler”, statuetki „Osobowość Roku 2019” oraz czterech statuetek na festiwalu sztuki mediów i podróży „Mediatravel”. Członek jury „Kolosów”, najważniejszej nagrody podróżniczo-eksploratorskiej w Polsce oraz Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic. Podejmuje się trudnych i niebezpiecznych projektów reporterskich. Rozbił kongijsko-zambijski gang przemytników kości słoniowej i został wpuszczony na pokład łodzi Mel Fisher’s Treasures, najsłynniejszej ekipy poszukiwaczy skarbów na świecie. Opisywał fundamentalizm muzułmański w północnym Pakistanie i źródła przestępczości w Johannesburgu, operacje polskich sił specjalnych, metody zawodowych oszustów kasyn w Las Vegas i praktyki czarnej magii w Afryce Centralnej. W USA otrzymał pozwolenie na wejście do San Quentin, więzienia o maksymalnym rygorze przeznaczonego dla najgroźniejszych przestępców. Jako jeden z nielicznych europejskich dziennikarzy podróżował swobodnie po Arabii Saudyjskiej oraz dostał się do partyzanckiego obozu nepalskich maoistów. Regularnie organizuje wyprawy na Saharę, do afrykańskiego buszu i do równikowych dżungli. Z plecakiem przejechał 62 kraje, większość wielokrotnie. W podróży spędza często połowę roku. Przepłynął najtrudniejszą rzekę raftingową na świecie – Zambezi. Nurkował z żarłaczami białymi i żarłaczami tępogłowymi, eksplorował pieszo Deltę Okavango i park narodowy Mana Pools w Zimbabwe. Łapie węże, podchodzi dzikie słonie i nieustająco schodzi z utartego szlaku.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Haczyk – gliwickie spotkania literackie”, dofinansowanego ze środków MKDNiS pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Kategorie wydarzenia: