Kama. Historia Kamili Skolimowskiej

Dodano: 27.08.2021
Kama. Historia Kamili Skolimowskie | Spotkanie autorskie
Czas wydarzenia: 
2021-09-23 18:30 do 20:00
Miejsce wydarzenia: 
Stacja Artystyczna Rynek (Rynek 4‒5)
Tematyka wydarzenia: 
spotkanie autorskie
Organizator: 
Stowarzyszenie GTW
Organizator kontakt: 
504 676 972

Co można osiągnąć do 27. urodzin? Znaleźć przyjaciół, wyzwolić ciekawość, dziwić się, szukać odpowiedzi, stawać w obronie, polubić siebie, rozpoznać swoje mocne strony, czuć, upadać, cieszyć się, płakać, podnosić się, kochać, śmiać się, żałować, złościć, wybaczać, coś zyskać, coś stracić…

Kamila Skolimowska, choć zmarła w wieku 27 lat, doświadczyła tego wszystkiego. I więcej – poznała smak triumfu. Nie miała jeszcze 18
lat, gdy zdobyła złoty medal na igrzyskach w Sydney. Ile jeszcze mogłaby osiągnąć? W tej książce nie znajdziecie odpowiedzi na to pytanie. Jej historia kończy się zbyt wcześnie. Nie jest to jednak tylko tragiczna opowieść. Kama (bo tak ją wszyscy nazywali) - dziewczyna z warszawskiego blokowiska, o za dużej posturze i nieco nieokrzesana, stawia wszystko na jedną kartę. Niedoskonałości ciała zmienia w atut, dokłada niezłomność charakteru i nabywa pewności, że sport będzie ważną częścią jej życia.

Jest zwyczajną dziewczyną, która ma tę przewagę nad wieloma innymi zwyczajnymi dziewczynami, że doskonale wie, czego chce. Cała reszta to tylko konsekwentne dążenie do celu. Dzięki determinacji, osobowości, łutowi szczęścia i życzliwości najbliższych zdobywa nagrodę należną największym mistrzom.

Robi coś jeszcze. Swoją historią zmusza wielu z nas, bez względu na to, ile mamy lat, do odpowiedzi na kluczowe pytanie: A Ty? Czy już wiesz, co chcesz zrobić ze swoim życiem?

Spotkanie uświetnią autorzy książki:

  • Beata Żurek. Pracę w "Wyborczej" rozpoczęła w 1992 roku, od 2012 roku jest zastępcą redaktora naczelnego katowickiej redakcji. Z wykształcenia politolog, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego. Współautorka biografii Antoniego Piechniczka "Piechniczek. Tego nie wie nikt". Szczęśliwa żona, mama Agnieszki.
  • Tomasz Czoik. Rocznik 1989, absolwent socjologii w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej i studiów śląskich na Uniwersytecie Śląskim. W "Wyborczej" pracuje od 2016 roku. Miłośnik sportu, a szczególnie piłki nożnej i biegania. Najczęściej pisze jednak o górnictwie.

Spotkanie poprowadzi Marek Niewiadowski. Wstęp wolny.

Kategorie wydarzenia: