PODRÓŻE ZA SMAKIEM, CZYLI JAK PRZYPRAWY ZMIENIAJĄ ŚWIAT – prelekcja Jędrzeja Majki połączona z warsztatem kulinarnym

Dodano: 16.09.2021
PODRÓŻE ZA SMAKIEM, CZYLI JAK PRZYPRAWY ZMIENIAJĄ ŚWIAT – prelekcja Jędrzeja Majki połączona z warsztatem kulinarnym
Czas wydarzenia: 
2021-10-28 18:00 do 20:00
Miejsce wydarzenia: 
Biblioteka Centralna (ul. Tadeusza Kościuszki 17)
Organizator: 
Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach
Organizator kontakt: 
promocja@biblioteka.gliwice.pl

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Jędrzejem Majką, dziennikarzem, podróżnikiem, autorem książki „Podróże za smakiem, czyli jak przyprawy zmieniają świat”.

Poszukiwanie nieznanych smaków w nowym miejscu to najbardziej fascynujące zajęcie podczas podróży. Która przyprawa jest najstarsza, a która najdroższa? Dlaczego wanilia przez dziesięciolecia nie owocowała poza Meksykiem? Jak w ciągu wieków podrabiano przyprawy i co groziło za ten czyn? O tym wszystkim podczas spotkania opowie nasz gość.

Prelekcja połączona będzie z warsztatem kulinarnym, który poprowadzą przedstawiciele „Tomaty – gliwickiej kooperatywy spożywczej”.

Jędrzej Majka – z wykształcenia teolog i dziennikarz. Podróżowanie, jako sposób na życie, odkrył przed laty, gdy wpłynął statkiem do Bosforu. Od tego czasu jeździ, fotografuje, pisze i opowiada. Jest autorem książek podróżniczych, przewodników i albumów fotograficznych. O zmieniającym się świecie i podróżowaniu opowiada w programach telewizyjnych i radiowych oraz podczas spotkań w bibliotekach i ośrodkach kultury.

Liczba miejsc ograniczona. W związku z uczestnictwem w wydarzeniu w czasie obowiązywania stanu epidemii wymagane będzie złożenie pisemnego oświadczenia.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Haczyk – gliwickie spotkania literackie”, dofinansowanego ze środków MKDNiS pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Kategorie wydarzenia: