Zbigniew Rokita – spotkanie autorskie

Dodano: 09.11.2021
Zbigniew Rokita - spotkanie autorskie. 19 listopada, godz. 18.00, Scena Forum, ul. Lipowa 1
Czas wydarzenia: 
2021-11-19 18:00 do 20:00
Miejsce wydarzenia: 
Scena Forum, Centrum Handlowe FORUM w Gliwicach, ul. Lipowa 1
Organizator: 
Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach
Organizator kontakt: 
promocja@biblioteka.gliwice.pl

W ramach 5. edycji „Śląskiego Tygodnia” Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach zaprasza na spotkanie ze Zbigniewem Rokitą - podwójnym laureatem Nagrody Literackiej „Nike” 2021 za książkę „Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku”.

Zbigniew Rokita – gliwiczanin, reporter, redaktor, specjalizujący się w problematyce Europy Wschodniej i Górnego Śląska. Autor książek reporterskich: Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku, (nominowanej również do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus i nagrody Ambasador Nowej Europy) oraz Królowie strzelców. Piłka w cieniu imperium. (na jej podstawie wystawiono spektakl w Teatrze Nowym w Zabrzu). Autor sztuki teatralnej Nikaj - inscenizacja Teatru Zagłębia, w reżyserii Roberta Talarczyka.
Spotkanie poprowadzi Małgorzata Lichecka.

Liczba miejsc ograniczona. W związku z uczestnictwem w wydarzeniu w czasie obowiązywania stanu epidemii wymagane będzie złożenie pisemnego oświadczenia.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Śląski Tydzień”, dofinansowanego ze środków MKDNiS pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Kategorie wydarzenia: