„Ballada o śpiącym lwie”: Agata Kostrzewa-Listoś i Filip Springe – spotkanie autorskie online

Dodano: 15.11.2021
Agata Kostrzewa – Listoś spotkanie online w rozmowie z Filipem Springerem. 21 listopada, 17.00, Facebook MBPGliwice
Czas wydarzenia: 
2021-11-21 17:00 do 19:00
Miejsce wydarzenia: 
https://www.facebook.com/MBPGliwice
Organizator: 
Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach
Organizator kontakt: 
promocja@biblioteka.gliwice.pl

W województwie śląskim jest ponad 70 miast, tych mniejszych i tych większych. Tych, które powstały setki lat temu i tych, które zrodziła potrzeba zmian związanych z przemysłem w poprzednim stuleciu.

Jednym z nich jest właśnie Bytom. Agata Listoś-Kostrzewa w swoim literackim debiucie podjęła się stworzenia nietypowej monografii tego miasta. Znajdziemy tu między innymi historię miejsca i ludzi oraz opis rozwoju przemysłu ciężkiego, który znacząco wpłyną zarówno na rozwój Bytomia i na jego współczesne losy.

Rozmowę poprowadzi Filip Sringer. Spotkanie transmitowane będzie na żywo na: facebook.com/MBPGliwice. Pytania będzie można zadawać w komentarzach pod transmisją.

Agata Kostrzewa-Listoś – absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Łódzkiego i Polskiej Szkoły Reportażu. Studiowała też w Laboratorium Reportażu Uniwersytetu Warszawskiego, ukończyła Kurs Kreatywnego Pisania Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. Publikowała między innymi w tygodniku „Polityka”, w „Gazecie wyborczej”, w miesięczniku „Znak” i w magazynie „Non/fiction”.

Filip Springer – pisarz i fotograf. Autor książek poświęconych przestrzeni. Stypendysta Narodowego Centrum Kultury i Fundacji „Herodot” im. Ryszarda Kapuścińskiego. Nominowany do najważniejszych nagród literackich w kraju. Współtwórca festiwalu MiedziankaFest i Szkoły Ekopoetyki przy Instytucie Reportażu w Warszawie.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Śląski Tydzień”, dofinansowanego ze środków MKDNiS pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Kategorie wydarzenia: