ADAM REGIEWICZ – spotkanie autorskie

Dodano: 27.12.2021
ADAM REGIEWICZ – spotkanie autorskie, Biblioteka Centralna, 20.01.2022, godz. 18:00
Czas wydarzenia: 
2022-01-20 18:00 do 20:00
Miejsce wydarzenia: 
Biblioteka Centralna (ul. Tadeusza Kościuszki 17)
Organizator: 
Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach
Organizator kontakt: 
promocja@biblioteka.gliwice.pl

Spotkanie z Adamem Regiewiczem, autorem powieści kryminalnych, mi.in najnowszej (2021) trylogii zabrzańskiej „Hubertus, Krojcok, Krampus”.
Rozmowę poprowadzi Barbara Gołas.

Adam Regiewicz – prof. zw. dr hab. w dyscyplinie literaturoznawstwo. Naukowo zajmuje się badaniem zjawisk na pograniczu literaturoznawstwa i komparatystyki kulturowej. Jest autorem ponad 100 publikacji, działa w kilku towarzystwach naukowych (m.in. Polskim Stowarzyszeniu Komparatystyki Literackiej). W 2018 r. wszedł w skład Jury Ekumenicznego Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Działa też w środowisku nauczycielskim, dla którego przygotowuje popularne propozycje dydaktyczne w postaci wykładów, warsztatów, czy też w formie scenariuszy lekcyjnych. Jest współautorem podręczników do liceum wydawanych przez GWO. Działa także muzycznie, koncertując i nagrywając płyty (Yonati, Tetramorfy, Dzieci na Drodze). W 2017 zadebiutował jako autor powieści kryminalnej Kamienica przy Antycznej wydanej przez wydawnictwo Silesia Progress. W 2020 ukazała się jego kolejna książka kryminalna Ucieczki Jakuba Krafta. We wrześniu 2021 ukazała się trylogia zabrzańska: Hubertus, Krojcok, Krampus nakładem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu, z którą od kilku lat organizuje „Kryminalne Zagadki Śląska”. Po spotkaniu będzie okazja do zakupu całej trylogii.

Liczba miejsc ograniczona. W związku z uczestnictwem w wydarzeniu w czasie obowiązywania stanu epidemii wymagane będzie złożenie pisemnego oświadczenia.

Kategorie wydarzenia: