Damy z plakatu | wystawa plakatów autorstwa Moniki Starowicz | otwarcie 29 kwietnia

Dodano: 22.04.2022
Grafika z kobietą, rysunek autorstwa Moniki Starowicz
Czas wydarzenia: 
2022-04-29 18:00 do 2022-05-27 20:00
Miejsce wydarzenia: 
Stacja Artystyczna Rynek (Rynek 4‒5)
Organizator: 
Stowarzyszenie GTW
Organizator kontakt: 
504 676 972

Damy z plakatu spoglądają uważnie, czasem melancholijnie, a czasem zalotnie i jest to towarzystwo różnorodne. Są arystokratki, aktorki, divy, artystki i wiedźmy. Są postaci historyczne i te żyjące w odrębnych wymiarach mojej wyobraźni. Pan Plakat kocha kobiety z wzajemnością. A może to czasem jest Pani Plakat?

Wystawa pt. „Damy z plakatu” to zestaw kilkunastu prac, których motywem przewodnim jest zawsze kobieta.
Kuratorem ekspozycji jest Bartłomiej Kozłowski.
* * *
Wystawa będzie dostępna w godzinach otwarcia Stacji Artystycznej Rynek (10-20) od poniedziałku do piątku w terminie: 29 kwietnia - 27 maja.
Wernisaż wystawy odbędzie się 29 kwietnia o godz. 18:00.
W ramach wystawy odbędą się oprowadzania kuratorskie, spotkania oraz warsztaty. O szczegółach poinformujemy już niebawem
* * *
Bio artystki:
Monika Starowicz - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach (dyplom 2000). Obecnie pracuje jako adiunkt w Pracowni Plakatu prof. Romana Kalarusa na macierzystej uczelni. Zajmuje się sztuką plakatu, grafiką, rysunkiem, ilustracją i collage. Współpracuje z kolekcjonerami i galeriami plakatu. Brała udział w wielu wystawach i przeglądach plakatu w kraju (m.in. Międzynarodowe Biennale Plakatu, Biennale Plakatu Polskiego) i za granicą (m.in. International Poster Triennal in Toyama, Japonia; International Invitational Poster Exhibition in Ogaki, Japonia; Golden Bee 6, Moscow International Biennale of Graphic Design, Rosja; 4th International Triennial of the Stage Poster, Sofia, Bułgaria; International Poster Biennal Lahti, Finlandia). Ma również na swoim koncie szereg wystaw indywidualnych, na których zwykle prezentuje autorskie plakaty o tematyce kulturalnej lub rysunki i ilustracje. Najważniejszą bohaterką jej prac jest kobieta. To kobieta oczekująca, zakochana, kobieta-wiedźma, bogini, pełna uczuć i emocji.

Kategorie wydarzenia: