Rodzinne warsztaty artystyczne Natalii Uryniuk

Dodano: 07.09.2021
Banner
Czas wydarzenia: 
2021-09-11 09:00
Miejsce wydarzenia: 
MBP
ul. Kościuszki 17
Organizator: 
MBP w Gliwicach

Rozpoczęła się literacka jesień, czyli czwarta odsłona „Haczyka - gliwickich spotkań literackich”, na które zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach.

Chcesz oderwać się od wszystkiego i wyruszyć w podróż do miejsca, w którym przeżyjesz wielką przygodę? Nie zawsze można po prostu spakować plecak i wyjechać. Wtedy z pomocą przychodzi książka, dzięki której możesz odwiedzić najdalsze zakątki świata i to bez wychodzenia z domu! Tematem przewodnim tegorocznej edycji będą podróże - w szerokim kontekście literackim i artystycznym.
Przez cały wrzesień w Bibliotece Centralnej przy ul. Kościuszki 17 można oglądać interaktywną wystawę prac Natalii Uryniuk, pt. „Balticarium”.
Filet, rekin, wieloryb - to zwierzęta Morza Bałtyckiego. Zdziwieni? A co, jeśli jest to najczęstsza odpowiedź dzieci na pytanie o zwierzęta mieszkające w Bałtyku? Natalia Uryniuk, artystka i doktorantka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku łączy świat sztuki ze światem nauki. W celu rozbudzenia w nas odpowiedzialności za Morze Bałtyckie, stworzyła międzynarodowy projekt edukacyjny w 9 językach - Balticarium.com. Jej 4 książki o Bałtyku, wystawy i wykłady dookoła świata odmieniają standardowe postrzeganie edukacji ekologicznej i skłaniają do ochrony środowiska morskiego.
Na wystawie są prezentowane ilustracje z książki „Skok przez Bałtyk”, wydanej przez wydawnictwo Widnokrąg w 2021 roku oraz z książki „Balticarium” wydanej przez wydawnictwo Wytwórnia w 2019 roku.
11 września odbędą się rodzinne warsztaty artystyczne, które poprowadzi Natalia Uryniuk, graficzka i ilustratorka, autorka książek dla dzieci, której prace prezentowane są przez cały wrzesień w sali wystawowej Biblioteki Centralnej MBP na interaktywnej wystawie.
Warsztaty podzielone są na dwie grupy:
- dzieci w wieku od 3 do 6 lat z rodzicami stworzą podwodny świat w dużym formacie, a przy pomocy farb i dużych pędzli wspólnie wykonają zwierzęta Bałtyku w skali makro.
- dzieci w wieku od 7 do 9 lat będą miały okazję do wykonania proekologicznych grafik na płóciennych torbach.
Liczba miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odebrania w Bibliotece Centralnej MBP w Gliwicach, ul. Kościuszki 17.

Daj się porwać w podróż literackim szlakiem z Miejską Biblioteką Publiczną w Gliwicach!
Działania zostały dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

 

Kategorie wydarzenia: