ANNA KAMIŃSKA - SPOTKANIE AUTORSKIE

ANNA KAMIŃSKA - SPOTKANIE AUTORSKIE

ANNA KAMIŃSKA - SPOTKANIE AUTORSKIE

Opublikowane: 29.09.2022 / Sekcja: Kulturalne 

Czas wydarzenia: 18.10.2022 00:18:00 - 18.10.2022 00:20:00

Miejsce wydarzenia: Biblioteka Centralna, ul. Kościuszki 17

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach 

Jedną z Patronek roku 2022 została Wanda Rutkiewicz – himalaistka, pierwsza Polka i trzecia kobieta na świecie, która zdobyła najwyższy szczyt świata – Mount Everest.
Zapraszamy na spotkanie z autorką bestsellerowej biografii tej wybitnej polskiej himalaistki, Anną Kamińską, które poprowadzi Agnieszka Włoka.

Anna Kamińska - jest absolwentką polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, ma też podstawowe wykształcenie muzyczne w klasie wiolonczeli. W swoim literackim dorobku ma bestsellerowe biografie: „Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz” (2017), „Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak” (2015) oraz „Halina. Dziś już nie ma takich kobiet. Opowieść o Halinie Krüger-Syrokomskiej” (2019), które ukazały się w Wydawnictwie Literackim. Jest też autorką książki „Białowieża szeptem. Historie z Puszczy Białowieskiej” oraz zbioru opowiadań „Odnalezieni. Prawdziwe historie adoptowanych” (2010). Laureatka wielu nagród literackich w tym: Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku, Bestsellery Empiku, czy Nagrody Literackiej Zakopanego.

Po spotkaniu zapraszamy na projekcję filmu dokumentalnego „W cieniu Everestu” w reżyserii Anny Teresy Pietraszek.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Haczyk – gliwickie spotkania literackie”, dofinansowanego ze środków MKDiN pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.