W amfiteatrze podwórka Lato 2022 - koncert Jacka Kadisa

W amfiteatrze podwórka Lato 2022 - koncert Jacka Kadisa

W amfiteatrze podwórka Lato 2022 - koncert Jacka Kadisa

Opublikowane: 15.06.2022 / Sekcja: Kulturalne  Koncert 

Czas wydarzenia:

Miejsce wydarzenia: Gliwice, ul. Bednarska 8 - plener w podwórku; w przypadku deszczu w siedzibie Fundacji PaskudoFonia (tamże)

Organizator: Fundacja PaskudoFonia 

Jacek Kadis to artysta dojrzały, piszący, grający i śpiewający już od wielu lat. Jego piosenki są prawdziwe i uczciwe, oparte na tym, co zna i przeżywa. Jacek bywa lirykiem – czułym i powściągliwym, satyrykiem – błyskotliwym i złośliwym, moralistą – szczerym i nienachalnym,  społecznikiem – świadomym i zaangażowanym. Jest poetą osadzonym w czasem wręcz karkołomnej grze słów, kontrastach i metaforach – i swojskim chłopakiem, nazywającym rzeczy po imieniu. W repertuarze Jacka Kadisa, obok jego autorskich pieśni i piosenek, znajdują się utwory Jacka Kaczmarskiego, Edwarda Stachury, wiersze Karola Wojtyły, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Agnieszki Osieckiej.
Uczestnik i laureat większości konkursów i festiwali piosenki literackiej w Polsce.
Z pianistą Michałem Dzikiem nagrał dwie płyty: "W poczekalni"  oraz "Piosenka nienapisana"
Pomysłodawca, koordynator i współorganizator Cyklicznych Spotkań z Twórczością Bardów BARDOGRAJKA - imprezy, która od 2008 roku promuje i propaguje twórczość i twórców szeroko pojętej autorskiej piosenki literackiej.

Projekt "W amfiteatrze podwórka - Lato 2022" obejmuje 4 koncerty plenerowe w podwórku przy Bednarskiej 8 w Gliwicach, które odbędą się w 4 niedzielne wieczory wakacji: 26.06., 17.07., 31.07. i 28.08. o godz. 19:00.
W razie niepogody zagramy w naszym lokalu (na zapleczu Sklepiku Charytatywnego PasCuda )
Koncerty są darmowe, nie trzeba biletów, wystarczy po prostu przyjść :)

26.06. zespół Maryleen
17.07. Jacek Kadis
31.07. Gabi Gunia
28.08. Marek i Michał Andrzejewscy

Partnerem projektu jest Centrum Kultury Victoria.
Patroni medialni: Folk24, Radio Danielka.