Historia w zdjęciach zaklęta – mobilna gra miejska w aplikacji ActionTrack

Historia w zdjęciach zaklęta – mobilna gra miejska w aplikacji ActionTrack

Historia w zdjęciach zaklęta – mobilna gra miejska w aplikacji ActionTrack

Opublikowane: 22.09.2022 / Sekcja: Piknik 

Czas wydarzenia: 01.10.2022 10:00:00 - 01.10.2022 14:00:00

Miejsce wydarzenia: Biblioteka Centralna, ul. Kościuszki 17

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach 

Jesienny poranek. Ciepłe promienie słońca wpadają przez okno. Ostatni łyk gorącej herbaty i… czas na porządki! Babcia prosi o pomoc - w takich przypadkach się nie odmawia! Zwłaszcza, gdy dodatkową motywacją jest pyszny kawałek ciasta marchewkowego. Na strychu w jej rodzinnym domu znajdujesz stary album. Przyglądając się fotografiom masz nieodparte wrażenie, że rozpoznajesz te miejsca. Wśród nich jest również dość osobliwy portret… Jak dalej potoczy się ta historia? Jaką rolę w niej odegra tajemnicza postać ze starej fotografii? Staw się na starcie gry i podejmij wyzwanie! Gracze odbędą wirtualną podróż w przeszłość. Ich celem będzie zdobycie tytułu lokalnego przewodnika. W trakcie rozgrywki będą mieli okazję zapoznać się z historią Gliwic oraz zmierzyć się z szeregiem zadań sprawdzających nie tylko wiedzę ogólną, ale również umiejętność kreatywnego rozwiązywania problemów.

Gra rozpocznie się 1 października o godz. 10.00 w Bibliotece Centralnej MBP w Gliwicach przy ul. Kościuszki 17. Zapraszamy graczy indywidualnych oraz drużyny (minimum dwuosobowe, z których przynajmniej jedna osoba jest pełnoletnia). Wymogiem wzięcia udziału w grze jest posiadanie przez drużynę minimum jednego smartfona/tabletu z zainstalowaną aplikacją ActionTrack (dostępną bezpłatnie w Google Play i AppStore) z mobilnym dostępem do Internetu.

Obowiązują zapisy: telefonicznie 32 238 26 24 lub mailowo instrukcyjny@biblioteka.gliwice.pl Pełny regulamin gry dostępny jest na stronie www.biblioteka.gliwice.pl. Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „Haczyk – gliwickie spotkania literackie”, dofinansowanego ze środków MKDiN pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.