Spotkanie autorskie z Anną Goc

Spotkanie autorskie z Anną Goc

Spotkanie autorskie z Anną Goc

Opublikowane: 23.01.2023 / Sekcja: Publikacje i spotkania autorskie 

Czas wydarzenia: 02.02.2023 18:00:00

Miejsce wydarzenia: Biblioteka Centralna (ul. Tadeusza Kościuszki 17) 

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach 

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Anną Goc i dyskusję wokół książki „Głusza”. Anna Goc słuchała historii G/głuchych – dzieci, seniorów, młodych ludzi z miast i miasteczek.

W swoim reportażu oddaje im głos, a czytelników zabiera w podróż po Głuszy. To poruszająca, wstrząsająca i mocna relacja. Z jakimi barierami spotykają się Głusi w naszym kraju? Czy mają dostęp do edukacji na równi z osobami słyszącymi? Z jakich obszarów życia społecznego są wykluczeni? Co osoby słyszące wiedzą o osobach Głuchych?

Spotkanie prowadzi Agnieszka Strzemińska.

Anna Goc – dziennikarka i redaktorka „Tygodnika Powszechnego”, laureatka Stypendium im. Ryszarda Kapuścińskiego, w ramach którego napisała reportaż o Głuchych. Podczas spotkania zapewniamy: tłumaczenie na Polski Język Migowy, pętlę indukcyjną oraz dostępność architektoniczną. Przedsięwzięcie jest częścią projektu „Kultura bez barier”, realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Działania 4.3 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Wstęp wolny.