Spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim

Spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim

Spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim

Opublikowane: 24.01.2023 / Sekcja: Publikacje i spotkania autorskie 

Czas wydarzenia: 08.02.2023 18:00:00

Miejsce wydarzenia: Biblioteka Centralna (ul. Tadeusza Kościuszki 17) 

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach 

W ramach projektu „Biblioteka łączy” zapraszamy na spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim. Podczas spotkania zapewniamy: tłumaczenie na Polski Język Migowy, pętlę indukcyjną oraz dostępność architektoniczną.

Jakub Małecki (ur. 1982 w Kole) – pisarz, autor m.in. „Dygotu”, „Rdzy” i „Horyzontu”. Jest laureatem Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida, stypendium „Młoda Polska” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz polsko-niemieckiego stypendium im. Albrechta Lemppa. Był również nominowany m.in. do Nagrody Literackiej Nike, Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”, nagrody im. Stanisława Barańczaka i Odkrycia Empiku. Magazyn Literacki „Książki” uznał „Horyzont" Książką Roku 2019. Jego powieści ukazały się w przekładzie na języki: niemiecki, rosyjski, niderlandzki, fiński, słoweński i macedoński. Fragment „Historii podniebnych“ znalazł się w nowym podręczniku do języka polskiego dla szkół średnich. W 2023 roku ukaże się ekranizacja „Święta ognia“ w reżyserii Kingi Dębskiej. Spotkanie prowadzi Agnieszka Witczak.

Przedsięwzięcie jest częścią projektu „Kultura bez barier”, realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Działania 4.3 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014–2020. Wstęp wolny.