"EMIGRANCI" Sławomira Mrożka - komediowy hit powraca do Mrowiska!

"EMIGRANCI" Sławomira Mrożka - komediowy hit powraca do Mrowiska!

"EMIGRANCI" Sławomira Mrożka - komediowy hit powraca do Mrowiska!

Opublikowane: 14.11.2022 / Sekcja: Spektakl 

Czas wydarzenia: 29.11.2022 19:00:00 - 29.11.2022 20:25:00

Miejsce wydarzenia: Centrum Kultury Studenckiej "Mrowisko" ul. Pszczyńska 85

Organizator: Akademicki Teatr Remont i CKS Mrowisko 

Akademicki Teatr "Remont" Politechniki Śląskiej kolejny raz ma zaszczyt zaprosić do "Mrowiska" na komediowy hit teATRalny!!

„EMIGRANCI” Sławomira Mrożka w reż. Tadeusza Hankiewicza. Jest to obok znakomitego "Tanga", jeden z najsłynniejszych dramatów tego wybitnego autora. To spektakl, którego premiera w naszym teatrze miała miejsce 27 marca 2014 r., a który wciąż cieszy się niesłabnącym powodzeniem publiczności. Tytułowymi emigrantami i zarazem jedynymi osobami dramatu są AA i XX. Zamieszkują wspólnie suterenę w bliżej nieokreślonym kraju Europy Zachodniej. Wyalienowany intelektualista AA wybrał emigrację z powodów politycznych, z kolei XX, robotnik, wyjechał wyłącznie dla zarobku. Skazani na własne towarzystwo, żyją wśród ciągłych utarczek i konfliktów, pogłębiających obustronne antagonizmy.
Bohaterowie "Emigrantów" Sławomira Mrożka nie mają imion. Z dala od domu, w piwnicznej izbie służącej za mieszkanie, przychodzi im spędzić razem sylwestrową noc. Przez te parę godzin rozpoznają nędzę własnej egzystencji. "Ci dwaj siedzący w piwnicy emigranci może nigdy nie opuścili kraju" - Marek Mikos

Zapraszamy serdecznie 29 LISTOPADA (wtorek) o godz.19.00 do CKS "Mrowisko" przy ul. Pszczyńskiej 85.
WSTĘP WOLNY!!!

Sztuka w jednym akcie, czas trwania: ok. 80 minut, bez przerwy.

Występują:
AA - MACIEJ ŁYCZKO
XX - PIOTR PRASZKIEWICZ