Pracownia drewna – pierwsze drzazgi

Pracownia drewna – pierwsze drzazgi

Pracownia drewna – pierwsze drzazgi

Opublikowane: 10.02.2023 / Sekcja: Warsztaty 

Czas wydarzenia: 04.03.2023 11:00:00 - 04.03.2023 14:00:00

Miejsce wydarzenia: Pracownie Cafe (ul. Zygmunta Starego 43c)

Organizator: Pracownie Cafe 

Drewno od tysiącleci króluje wśród materiałów konstrukcyjnych i dekoracyjnych. W zależności od pochodzenia i sposobu obróbki, może być miękkie lub twarde, sztywne lub elastyczne, lekkie lub ciężkie. Możliwości są ogromne, a my nie zawahamy się z nich skorzystać w naszych realizacjach!

W Pracowni Drewna sięgniemy po techniki i projekty z minionych epok ale też po najnowsze technologie, jak obróbkę laserową czy druk 3d. Śledźcie naszą ofertę i wypatrujcie kolejnych, nietuzinkowych warsztatów, zestawów DIY i produktów Pracowni!

Pracownia Drewna – pierwsze drzazgi

tablica perforowana / organizer / pegboard

Zanim zaczniemy działać na pełnych obrotach musimy zorganizować nasze stanowisko pracy, w tym przygotować miejsce na narzędzia i nasze wytwory. Drewniana tablica z kołkami daje wiele możliwości aranżacji i personalizacji, a przy tym sama w sobie stanowi efektowny element wystroju pokoju lub warsztatu (nasz warsztat naszym salonem). Każdy uczestnik wykona tablicę perforowaną ze sklejki brzozowej o wymiarach 60 na 60 cm i grubości 18mm, wraz z zestawem kołków drewnianych i mocowaniem na francuski klin. Gotowe tablice zostaną wykończone z użyciem bejcy, lakieru lub oleju do drewna (do wyboru). Podczas warsztatów będziemy używać elektronarzędzi, w tym: ukośnicy, wkrętarko-wiertarek, frezarki ręcznej i szlifierek, oraz narzędzi ręcznych – pilników, ścisków stolarskich, płatnic.

  • Czas trwania – 3 godz.
  • Wiek – 13+
  • Cena – 320 zł
  • Liczba miejsc – 8 osób

Tablice w wersji DIY do samodzielnego wykończenia (w cenie 320 zł) oraz gotowej do montażu na ścianie (375 zł) są również dostępne na zamówienie po kontakcie mailowym pod adresem kontakt@pracownie.org, w temacie “Pracownia Drewna – Tablica”. W treści proszę podać, jaka wersja (DIY/gotowa) i jaka ilość Państwa interesuje, a nasz pracownik skontaktuje się, żeby ustalić szczegóły. Możliwe ustalenie dodatkowych terminów warsztatów w oparciu o zapisy. Zapraszamy!