POUKŁADANE - warsztaty dla Seniorów

POUKŁADANE - warsztaty dla Seniorów

POUKŁADANE - warsztaty dla Seniorów

Opublikowane: 13.03.2023 / Sekcja: Warsztaty 

Czas wydarzenia: 21.03.2023 11:30:00 - 21.03.2023 13:00:00

Miejsce wydarzenia: Fundacja PaskudoFonia Gliwice, ul. Bednarska 8 (w podwórku)

Organizator: PaskudoFonia Gliwice 

„Fotografie to ślady naszego umysłu, odzwierciedlania naszego życia, refleksje naszych serc, zamrożone wspomnienia, które możemy trzymać w milczącym bezruchu w naszych rękach na zawsze jeśli chcemy”- Judy Weiser
Cytat zaczerpnięty z książki Doroty Raniszewskiej „Jeden obraz wiele słów”.

Starość jest naturalnym i nieuniknionym kolejnym etapem ludzkiego życia, w którym dochodzi do istotnych zmian w sferze psychicznej, fizycznej i społecznej. Starości nie możemy zatrzymać ale możemy spowolnić tempo jej następowania. Możemy także sprawić by była godna, piękna, uśmiechnięta pomimo wszystko. By mogła się dokonywać bez lęku samotności w towarzystwie bliskości i czułości drugiego człowieka, którego obecność na tym etapie życia jest kluczowa.
Dlatego też proponuję Państwu warsztat połączony z elementami coachingu i fotografii pod tytułem „Poukładane”, po to by:
- Jeszcze zdążyć poukładać swoje sprawy…
- Jeszcze zdążyć dać wnukowi dobre rady…
- I pogodzić się z dziećmi swoimi …
- Podać rękę tym, którzy w ciszy obok byli…
- Chcieć przekazać swym bliskim historię…
- Dać kawałek swojego Istnienia…
- Poukładać wszystko nim sen przyjdzie…
- Włożyć w półki swojej pamięci obraz świata dobrze wciąż znany…
- Poczuć w sobie, że wszystkie przeżycia były sensem i wiele Tobie dały
Planujemy cykl 21 spotkań (można przyjść na pojedyncze, nie trzeba na wszystkie) podczas, których będą mieli Państwo możliwość stworzyć swój własny foto album wspomnień, napisać wiersz, pobyć razem, porozmawiać, uśmiechnąć się, uronić łzę, a może nawet zaśpiewać.
Jeśli zatem chcecie Państwo i macie ochotę przyjrzeć się z bliska Sobie i swoim wspomnieniom – zapraszam na pierwsze spotkanie, podczas którego opowiem Państwu więcej o tym projekcie, Będzie to również okazja do wzajemnego poznania, bo przecież każdy z Nas jest na swój sposób wyjątkowy i unikalny.
Zatem jeśli jesteście Państwo chętni i gotowi przyjrzeć się z bliska Sobie i swoim wspomnieniom zapraszam bardzo serdecznie na pierwsze spotkanie, na które oprócz dobrego humoru i wygodnego stroju proszę przynieść swoje jedno ulubione zdjęcie.
Czas wyruszyć w drogę….
Czas trwania warsztatu jednorazowo ok 1,5 godziny

Cena: 59 zł (w tym drobny poczęstunek)
Zapisy i opłaty https://www.paskudofonia.pl/.../poukladane-warsztat-dla.../ lub w Sklepiku Charytatywnym PasCuda na Bednarskiej 8 w Gliwicach.

Zajęcia prowadzi Anna Saługa -life coach - we wrzesień 2019 roku ukończyłam Szkołę coachingu Coaching Ways w Katowicach, a w sierpniu 2021 roku Kurs certyfikujący w zakresie projektowania i prowadzenia działań rozwoju osobistego i grupowego z wykorzystaniem AHA – fotografie, które inspirują.