Spotkanie z Ludwiką Włodek

Spotkanie z Ludwiką Włodek

Spotkanie z Ludwiką Włodek

Opublikowane: 06.09.2022 / Sekcja: Wykład 

Czas wydarzenia: 27.09.2022 18:00:00

Miejsce wydarzenia: Biblioteka Centralna, ul. Kościuszki 17

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach 

Zapraszamy na spotkanie z Ludwiką Włodek, socjolożką i reporterką, adiunktką na Wydziale Orientalistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Czytelnicy znają ją przede wszystkim z książek biograficznych. „Pra. Iwaszkiewiczowie. Opowieść o rodzinie” przez kilka miesięcy nie schodziła z list bestsellerów i była nominowana do kilku ważnych nagród.

„Andrzej Mróz. Cudowna, cudowna historia” to z kolei historia legendy, inteligentnego, świetnego wspinacza, który tworzył atmosferę w schronisku na Morskim Oku i aktywnie działał w krakowskim klubie „Pod Jaszczurami”. Miłośnicy literatury faktu doceniają ogrom pracy, jaki Ludwika Włodek wkłada w przygotowanie każdego reportażu. Potwierdza to ciepły odbiór takich tekstów jak: „Wystarczy przejść przez rzekę” oraz książki „Gorsze dzieci republiki. O Algierczykach we Francji”.

Jej najnowsza książka: „Buntowniczki z Afganistanu” to sugestywne, niecodzienne spojrzenie na życie kobiet, ich trudną walkę o niezależność. Ludwika Włodek zna bohaterki swoich reportaży od lat, przyjaźni się z nimi. Udowadnia, że kobieca solidarność nie zna granic.

Spotkanie poprowadzi Agnieszka Strzemińska, dziennikarka radia Katowice. Spotkanie odbędzie się w Bibliotece Centralnej przy ul. Kościuszki 17, 27 września 2022 r. o godz. 18.00. Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Haczyk – gliwickie spotkania literackie” dofinansowanego ze środków MKiDN pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.