PIĘKNO CODZIENNOŚCI - WYSTAWA FOTOGRAFII KRAJOBRAZOWEJ MACIEJA GORYLA

PIĘKNO CODZIENNOŚCI - WYSTAWA FOTOGRAFII KRAJOBRAZOWEJ MACIEJA GORYLA

PIĘKNO CODZIENNOŚCI - WYSTAWA FOTOGRAFII KRAJOBRAZOWEJ MACIEJA GORYLA

Opublikowane: 27.10.2022 / Sekcja: Wystawa 

Czas wydarzenia: 17.10.2022 11:00:00 - 15.11.2022 20:00:00

Miejsce wydarzenia: Biblioteka Centralna, ul. Kościuszki 17

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach 

Zapraszamy na wystawę fotografii krajobrazowej „Piękno codzienności” Macieja Goryla.

Wernisaż wystawy odbędzie się 24 października o godz. 18:00.

Wystawa "Piękno codzienności" to pewnego rodzaju pryzmat naszego życia. W codziennym pędzie wielokrotnie nie dostrzegamy nietuzinkowej chwili czy zjawiska, które tak często zachwycają nas na obrazach, zdjęciach czy w telewizji. A to wszystko co piękne, dzieje się obok nas czy to zwykły wtorek, piątek czy spokojna niedziela. Wystarczy w życiu troszkę zwolnić, zacząć cieszyć się tym co posiadamy, a świat, który nas otacza stanie się o wiele cenniejszy. Nawet ludzie obok Nas staną się lepsi. I o to mi właśnie chodzi autorowi fotografii - aby zarazić ludzi tym spokojem i docenieniem swojego życia, siebie samego i tego co czujemy. Aby nie dać się pędowi życia, zacząć żyć i cieszyć się życiem.

Maciej Goryl przygodę z aparatem rozpoczął w 2010 roku. Fotografuje przyrodę i architekturę, głównie Śląska (w tym rodzinnych Tarnowskich Gór), udowadniając, że dobry kadr znaleźć można wszędzie. Jego zdjęcia prezentowane były na wystawach m.in. w Tarnowskich Górach, Gliwicach i Katowicach oraz publikowane na łamach magazynu „National Geographic Traveler Polska”.

Wystawa odbywa się w ramach projektu „Haczyk – gliwickie spotkania literackie”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.