Wystawa "Spacer architektoniczny"

Wystawa "Spacer architektoniczny"

Wystawa "Spacer architektoniczny"

Opublikowane: 10.11.2022 / Sekcja: Wystawa 

Czas wydarzenia: 04.11.2022 00:00:00 - 05.12.2022 00:00:00

Miejsce wydarzenia: Politechnika Śląska

Organizator: NSG Group  

Międzynarodowy Rok Szkła wciąż trwa. Z tej okazji na wydziale architektury Politechniki Śląskiej zorganizowano wystawę pt. „Spacer architektoniczny”. Na 23 tablicach zaprezentowano historię szkła oraz przykłady jego zastosowania w najciekawszych projektach architektonicznych w Europie. Organizatorem jest NSG Group w Polsce.
„Spacer architektoniczny” to projekt, który wystartował z początkiem 2022 r., obwołanego Międzynarodowym Rokiem Szkła przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. Na tę okazję przygotowano niecodzienną wystawę – 23 tablice, które prezentują bogatą historię produkcji szkła, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Poza tym widać na nich wiele przykładów wykorzystania szkła – surowca, który zdobył ogromne uznanie w branży architektonicznej, decydując nie tylko o estetyce, ale i funkcjonalności obiektów, w którym został użyty.
„Szkło wykorzystywane w architekturze to temat na długą rozmowę. Wystawa ma pełnić rolę zaproszenia do tej rozmowy. Dostarcza informacji na temat produkcji szkła i historii NSG Group, ale też pokazuje przykłady ciekawych realizacji z użyciem szkła marki Pilkington. Z drugiej strony ma inspirować, pobudzać wyobraźnię i zachęcać do szukania nowych sposobów wykorzystania tego surowca. Bo przecież do odkrycia jest jeszcze wiele” – mówi Mariusz Kołodziej, dyrektor sprzedaży szkła architektonicznego NSG Group Region Wschodni.
Wystawa była już prezentowana w Skierniewicach, Sandomierzu i Ostrołęce. Od piątku 4 listopada będą mogli oglądać ją studenci wydziału architektury Politechniki Śląskiej, a także wszyscy zainteresowani. Tablice zostały ustawione w gmachu uczelni przy ul. Akademickiej 7, gdzie pozostaną do 5 grudnia. „Wierzę, że wystawa okaże się wartościowa dla każdego odbiorcy, ale szczególnie dla naszych studentów. Szkło to materiał, który ma wiele do zaoferowania, jest elastyczny i daje ogromne możliwości. Myślę, że z czasem będziemy korzystać z niego znacznie częściej niż dziś. Może to być zasługa naszych studentów, zainspirowanych projektami tego typu” mówi dr Krzysztof Groń, Prodziekan ds. Współpracy i Rozwoju.
Wystawa „Spacer architektoniczny” to nie pierwsza okazja do spotkania Politechniki Śląskiej z NSG Group. W Gliwicach, ale też na innych uczelniach krajowych, odbywały się już wykłady i prezentacje, które prowadzili specjaliści z NSG Group. W ten sposób firma dzieli się wiedzą i zdobytym doświadczeniem z kolejnym pokoleniem, w którym pokładane są duże nadzieje.