Wernisaż wystawy "TEORIA PŁASKIEJ ZIEMI" Damiana Wojnowskiego

Wernisaż wystawy "TEORIA PŁASKIEJ ZIEMI" Damiana Wojnowskiego

Wernisaż wystawy "TEORIA PŁASKIEJ ZIEMI" Damiana Wojnowskiego

Opublikowane: 23.11.2022 / Sekcja: Wystawa 

Czas wydarzenia: 01.12.2022 18:30:00 - 01.12.2022 20:00:00

Miejsce wydarzenia: Stacja Artystyczne Rynek, Gliwice Rynek 4-5

Organizator: Stacja Artystyczna Rynek 

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Damiana Wojnowskiego.
Malarstwo Damiana Wojnowskiego to magiczna i często zaskakująca wędrówka pomiędzy światami, gdzie niczym w pracowni alchemika szczypta fantazji i snów przenika się z nie zawsze sielankową rzeczywistością. Jak sam artysta podkreśla jego prace są próbą uchwycenia nastroju chwili, zatrzymania na moment czasu i nadania zwykłym czynnościom i rzeczom elementu magii. Wciągając nas w swoją wizję świata Wojnowski częstuje nas subtelnym humorem, nierzadko podszytym refleksją i zadumą. Jest w tych kolorowych pracach widoczna obserwacja natury człowieka, jego relacji, myśli, charakteru i stanu ducha.
„Tworzę wyimaginowany świat moich doznań i emocji. Raz przenoszę odbiorców do baśniowej, łagodnej rzeczywistości, jak wówczas, gdy na jednym obrazie oglądamy siedzącego małego chłopca patrzącego w dal. Ten ,,Mały Książę” może marzy o znalezieniu wyjątkowej istoty, która mogłaby stać się jego przyjacielem i sprawić, by jego życie nabrało sens? Innym razem zabieram widzów w surrealistyczną przestrzeń, w której niestety rządzą maszyny przenoszące w czasie ludzi, wróżby, karty do gry i szklane kule. Ale interpretację zawsze zostawiam odbiorcom” – tłumaczy autor.
Damian Wojnowski jest artystą urodzonym w Częstochowie i od ponad 28 lat mieszkającym i tworzącym w Gliwicach. Od lat pochłania go pasja malowania i miłość do rysunku. Na co dzień prowadzi zajęcia arteterapii z osobami starszymi oraz niepełnosprawnymi intelektualnie. Poprzez rzeźbę, malarstwo, muzykę czy śpiew uczestnicy terapii otwierają dostęp do swojego wnętrza: emocji, potrzeb i lęków. Dodatkowo prowadzi warsztaty twórczości dla dzieci, młodzieży i dorosłych wyzwalając w nich kreatywność i rozbudzając pasję do tworzenia. Od 2015 należy do Śląskiego Stowarzyszenia Faun Art w Gliwicach, gdzie z powodzeniem realizuje swoją pasję, uczestnicząc w licznych wystawach zbiorowych oraz indywidualnych. Szereg jego prac znajduje się w prywatnych kolekcjach, a także w galeriach w Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.
Wernisaż odbędzie się 1 grudnia, początek o godz. 18:30.
Wystawa będzie czynna codziennie w dni robocze w godzinach otwarcia Stacji Artystycznej Rynek od 12:00 do 20:00 oraz podczas zaplanowanych wydarzeń do 23 grudnia. Na wystawę i wernisaż wstęp wolny.