„Dirty By Nature” Jacka Bocianowskiego aka Rumuna

„Dirty By Nature” Jacka Bocianowskiego aka Rumuna

„Dirty By Nature” Jacka Bocianowskiego aka Rumuna

Opublikowane: 01.02.2023 / Sekcja: Wystawa 

Czas wydarzenia: 10.02.2023 18:30:00

Miejsce wydarzenia: Stacja Artystyczna Rynek (Rynek 4‒5) 

Organizator: Stacja Artystyczna Rynek 

Zapraszamy na wernisaż wystawy Jacka Bocianowskiego aka Rumuna „Dirty By Nature". Prace przedstawione na wystawie są zbiorem spontanicznej twórczości wykonywanej głównie na płytach piankowych lub innym medium malarskim techniką typu mixed media, a farby użyte przy powstawaniu obrazów to głównie akryle, spray, czasem olejne.

Jacek Bocianowski aka Rumun jest pochodzącym z Zabrza artystą ulicznym, związanym z graffiti. Obecnie tworzy głównie obrazy oraz rzeczy okołoartystyczne.

– Prezentowany artysta to osobowość na wskroś niekonwencjonalna. Zaczynał w przestrzeni miejskiej, zdobiąc mury budynków, pustostany, wiadukty, a nawet wraki samochodów. Jest typowym autodydaktą, nieskażonym przez żadną placówkę edukacyjną o profilu artystycznym. Po pewnym czasie zmienił medium na nieco bardziej klasyczne, przerzucając się na płytę piankową. Mimo tej metamorfozy nie zmienił stylu, tworząc dalej w nurcie street artu. Jego malarstwo cechuje surowa plama oraz spora doza ekspresji – wyjaśnia kurator wystawy, Bartłomiej Kozłowski z kolektywu Megafon Kultury.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie poeta Wojciech Musiał, który zaprezentuje swoje wiersze.