Aktualności | Afrykańskie rytmy na Rynku Kultury

Afrykańskie rytmy na Rynku Kultury

Fot. materiały organizatora

Afrykańskie rytmy na Rynku Kultury

Opublikowane: 01.08.2023 / Sekcja: Kultura 

Przepis na udany piątkowy wieczór? Oczywiście zabawa na Rynku Kultury. Tym razem w Ruinach Teatru Victoria szykuje się impreza w rytm afrykańskiego beatu. Bądźcie #BLISKO!

Na Rynku Kultury znów będzie muzycznie. 4 sierpnia do Ruin Teatru Victoria zawita The Afronauts – projekt zrodzony z miłości do muzyki afrobeatowej, czyli połączenia afrykańskich rytmów z jazzem i funkiem, którego pomysłodawcą był legendarny nigeryjski muzyk Fela Anikulapo Kuti. Zespół po raz pierwszy pojawił się na scenie w 2019 roku i już w ciągu kilku miesięcy zdobył mnóstwo afrofanów!  

Wśród wielu atrakcji zaplanowanych na najbliższy piątek są także warsztaty bębniarskie, podczas których będzie można nauczyć się, jak wykorzystywać instrument djembe do tworzenia własnej muzyki. W ten sposób afrykańskie rytmy będzie można wybić samodzielnie, w rytm muzyki pochodzącej wprost z naszego serca. Bez ograniczeń wiekowych – każdy może poczuć beat djembe i skomponować własną muzykę!

Rynek Kultury to autorski projekt Centrum Kultury Victoria i propozycja na każdy wakacyjny piątek. Co tydzień o godz. 19.00 otwiera się letni taras Ruin z barem i częścią gastronomiczną. Godzinę później w Ruinach Teatru Victoria rozpoczyna się część artystyczna. Wstęp jest bezpłatny. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej ckvictoria.pl lub w aplikacji [GAMA].